Michał Rogowicz | 23-04-2015 14:33 |

HERE zostanie kupione przez Apple? Nokia rozesłała oferty do wielu firm

here event HERE zostanie kupione przez Apple? Nokia rozesłała oferty do wielu firm
Ostatnio wiele się dzieje w firmie Nokia. Fiński producent kupił za 16 mld dolarów konkurencję – Alcatel-Lucent, wydzierżawił dział telefonów i patentów, wypuścił do sprzedaży tablet z Androidem, a teraz planuje sprzedać usługę HERE. Nokia rozesłała ofertę do wielu firm, m.in. Amazon, Facebook, Baidu oraz Apple. Nokii szczególnie zależy na Apple?

Chociaż producent rozesłał ofertę kupna HERE do wielu firm, to wydaje się, że najbardziej zależałoby im na sprzedaży działu HERE firmie Apple. Tim Cook miał już odbyć wstępne rozmowy z zarządem Nokii. Dodatkowo w Apple od około roku pracuje Torsten Krez, który był odpowiedzialny, we wcześniejszym czasie, za rozwój Here.

Na tą chwilę firma Apple nie ma usługi nawigacyjnej w swojej ofercie, prawda? Zakup Here byłby idealnym rozwiązaniem. Kupno Here to w tej chwili okazja, bo w 2008 roku Nokia zapłaciła za Here 8,1 mld dolarów, a teraz jest gotowa sprzedać za 3,2 mld dolarów.

Co dalej z Nokią?

Wydaje się, że Nokia wróci na rynek smartfonów po trzecim kwartale 2016 roku, wtedy wygaśnie umowa z Microsoftem, ale nie jako producent, więc jak? Prawdopodobnie będzie tylko udostępniła nazwę Nokia dla produktów wyprodukowanych przez inne koncerny, tak jak jest w przypadku Nokia N1. To Foxconn był odpowiedzialny za produkcję tego sprzętu…

źródło: Bloomberg

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama