Michał Rogowicz | 28-02-2013 13:19 |

Nokia chce powrotu na szczyt. Jest przekonana o swoim sukcesie [wideo] Co sądzicie?

wywiad Nokia na MWC 2013Polski portal informacyjny przygotował bardzo ciekawy materiał, a dokładniej wideo z targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Wywiad, który został nagrany jest interesujący i warto go obejrzeć.

Nokia zaprezentowała nową serię telefonów Lumia. Model 520 ma kosztować 139 euro netto, a model 720 – 249 euro. Jak zapewnia producent, w obydwu telefonach znalazły się rozwiązania stosowane również w najdroższych smartfonach Nokii. Do połowy roku nowe produkty znajdą się w europejskich sklepach. Mają sprawić, że fińska marka zacznie odzyskiwać utraconą pozycję na rynku.

Wcześniej nowe telefony Nokii będzie można kupić na priorytetowych dla firmy rynkach: w Stanach Zjednoczonych i Chinach. To tam najwięcej osób korzysta ze smartfonów. Jednak fiński producent nie zapomina o Europie. Dzięki Lumii 520 oraz 720 Nokia chce odzyskać rynek również tutaj.

Nasz główny cel to wykorzystać bardziej potencjał systemu Windows dla smartfonów. Linia Lumia to najszersza linia produktów działających w oparciu o Windows Phone na świecie. Z tego powodu bardzo blisko współpracujemy z Microsoftem po to, by dotrzeć z tym produktem do milionów ludzi na całym świecie

mówi Agencji Informacyjnej Newseria w czasie Mobile World Congress w Barcelonie Vesa Jutila, dyrektor marketingu Nokii.

Obydwa nowe modele, choć znacznie tańsze od Lumii 820 i 920, będą oferować podobne rozwiązania. Działają one w systemie operacyjnym Windows Phone 8 oraz zawierają mapy i nawigację Here z usługami lokalizacyjnymi Here Map, Here Drive oraz Here Transit. Wszystkie te usługi będą dostępne także w trybie offline. Smartfon umożliwia korzystanie z bezpłatnych serwisów strumieniowego dostępu do muzyki Nokia Music, a ekran o przekątnej 4 cali, jak zapewnia producent, jest wyjątkowo czuły na dotyk.

Nowe smartfony Nokii będą miały również takie same dodatki rozszerzające możliwości wbudowanych aparatów fotograficznych, jakie zastosowano w droższych modelach z rodziny Lumia.

Wierzymy, że model z 4-calowym wyświetlaczem będzie atrakcyjnym produktem dla osób, które po pierwszej próbie poważnie będą rozważać przełączenie się na Windowsa ze starszych produktów Nokii

mówi Jutila.

Według niego nowy system Microsoftu, Windows Phone 8, jest bardziej spersonalizowany i umożliwia wykorzystanie w pełni możliwości nowych telefonów z rodziny Lumia. Jak podkreśla Vesa Jutila, Nokia chce łączyć system Windows Phone 8 z rozbudowaną obsługą zdjęć, nawigacji oraz muzyki, a także z oferowanym przez fińskiego producenta designem. Dlatego współpraca pomiędzy Nokią a Microsoftem jest bardzo bliska.

Sygnały, jakie płyną z rynku wskazują, że jest coraz więcej osób, które chcą przełączyć się na Nokię i doceniają to, co im możemy zaoferować. Oni z kolei polecają Lumię swoim znajomym i rodzinie, więc widzimy tutaj ruch w dobrym kierunku

mówi dyrektor marketingu Nokii.

Dodaje, że koncern wiąże z nowymi modelami duże nadzieje na odzyskanie swojej pozycji na rynku telefonów komórkowych, gdzie jeszcze kilka lat temu była niekwestionowanym liderem.

Uda się? Jak myślicie? Czy obecny kierunek obrany przez fińskiego producenta jest prawidłowy? Czy faktycznie jest szansa na odzyskanie pozycji lidera na rynku? Według mnie jest to możliwe, ale niezwykle ciężkie… Powrót na szczyt może się nie udać, ale szczerze bardzo im tego życzę!

źródło: newseria.pl

 • jacek

  Uważam, że z WP nie mają na to szans. Może za rok lub dwa jak go trochę podciągną i będzie więcej przydatnych aplikacji.

  • Michal_Rogowicz

    fakt, dalej największą zmorą jest małą ilość aplikacji, szczególnie tych topowych, które znamy z innych platform…. ale to kwestia czasu….

 • mixon

  Sytuacja Nokii wygląda mniej więcej tak jak napisał Stanisław Wyspiański: „Miałeś, chamie, złoty róg (Symbian), miałeś, chamie, czapkę z piór (Meego): czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”

  • jacek

    Lepiej tego ująć nie można 🙂

  • Brednie jeśli chodzi o Symbiana ;p Co do MeeGo się zgadzam po części ;p Oba systemy nie były bez wad, WP też nie jest ;p

   • pikers

     Jakie brednie Kolego?! Symbian spokojnie, płynnie działa na takich procesorach (N8, 808) na którym beznadziejny Android czy WP byłby zamulony jak Kanał Gliwicki…

   • placek

    Brednie jeśli chodzi o Symbiana? To znaczy, że go chyba nie używałeś. Ja używam na codzień jeszcze starutkiego S60. I niewiele jest elementów, które w WP8 są lepsze niż w moim starociu. A z Belle nie próbuję już nawet porównywać.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama