Michał Rogowicz | 20-06-2014 10:16 |

Nokia zaskakuje. Naładujesz swojego smartfona w… spodniach

Nokia bezprzewodowe ładowanie Modern ManMimo, że Nokia przez dwa lata nie może produkować smartfonów, to jednak nie zamierza próżnować. Bezprzewodowe ładowanie zostało wprowadzone przez fińskiego producenta i to on ma nadal zaskakiwać na tym polu. Najnowszy pomysł inżynierów Nokii to – bezprzewodowe ładowanie telefonu w spodniach!

Gdy zobaczyłem tą informację na oficjalnym blogu Nokii to nie do końca mogłem w to uwierzyć. Nokia, spodnie i bezprzewodowe lądowanie? Pomyślałem, że chyba jednak jeszcze się nie obudziłem, łyk kawy, i faktycznie… Nokia przygotowała spodnie z możliwośćią ładowania smartfona. Dokładniej za projekt odpowiada jeden z projektantów, ale Nokia promuje to rozwiązanie. I nie ma się co dziwić, bo wygląda to naprawdę nieźle.

Autorem tych „spodni” 🙂 jest brytyjski projektant A. Sauvage, który stworzył kolekcję Modern Man na 2014 roku.I faktycznie w tą nazwę komponuje się idealnie, bo naprawdę na zdjęciach prezentuje się to dobrze. Mi przypadło do gustu i chciałbym coś takiego otrzymać kiedyś i sprawdzić, czy to działa.

Nokia-DC-50-MOdern-Man

Sama technologia bezprzewodowo ładowania została zaczerpnięta z ładowarki Nokia DC-50.

Co ciekawe, to rozwiązanie będzie można kupić już niedługo! Tak, wszyscy będą mogli sobie coś takiego sprawdzić, ponieważ odpowiednia oferta ma się pojawić w sklepie Amazon.com. Ja już się doczekać nie mogę, ale szczerze to nie mam pojęcia, jaka może być cena. 100 dolarów, czy więcej? Co sądzicie? Sama koncepcja, że idę sobie przez miasto, skicham muzyczki i ładuje telefon, brzmi świetnie…

 • Michał Chęciński

  Fajne, tylko ciekawe jak będzie z wygodą noszenia, czy ta ładowarka nie będzie przeszkadzać. No i cena nie jest niska, jak na spodnie.

  • no zobaczymy, też mnie ciekawi jak to wypadnie w praktyce i pod względem ceny

 • placek

  Ale na czym konkretnie polega to ładowanie w spodniach? Jakiś akumulator wbudowany w spodnie? Ładowanie przez pocieranie? 🙂

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama