Michał Rogowicz | 27-11-2012 11:10 |

Nokia Asha 205 i Nokia 206 oficjalnie. Z nową funkcją Slam

Nokia Asha 205Firma Nokia zaprezentowała dwa nowe telefony komórkowe w przystępnych cenach, umożliwiające komfortowe przeglądanie stron internetowych. Nokia Asha 205 i Nokia 206 są dostępne w wersjach obsługujących jedną lub dwie karty SIM i oferują nowe funkcje społecznościowe oraz możliwości udostępniania ulubionych plików.

Nowa funkcja Slam do szybkiego udostępniania plików
Nokia Asha 205 i Nokia 206 to pierwsze telefony komórkowe zawierające wyjątkową funkcję Slam firmy Nokia. Slam umożliwia niemal natychmiastowe udostępnianie multimediów — takich jak zdjęcia i pliki wideo — osobom znajdującym się w pobliżu. Slam działa z większością telefonów komórkowych wyposażonych w łączność Bluetooth, bez potrzeby uprzedniego ich powiązania. Odbiorca nie musi mieć telefonu wyposażonego w funkcję Slam*. Do wymiany plików przy użyciu nowej funkcji wystarczy kilka kliknięć. Przesyłanie trwa szybciej niż w przypadku standardowej łączności Bluetooth i nie wiąże się z opłatami za transmisję danych przez Internet.

Od siebie dodam, że to jest bardzo dobra funkcja, bo młodzi ludzie przeważnie używają telefonów do transferu danych. Jednak czy młodzi ludzie zdecydują się na takie modele?:)

Nokia Asha 205: wszechstronny telefon społecznościowy
Telefon Nokia Asha 205 ma przyjemną w dotyku klawiaturę QWERTY. Zawiera także nowy, specjalny klawisz Facebook, zapewniający najszybszy dostęp do profilu w tym serwisie. Dzięki aplikacjom eBuddy Chat i Twitter oraz obsłudze popularnych kont e-mail, takich jak Gmail, użytkowników telefonu Nokia Asha 205 dzieli od ulubionych serwisów zaledwie kilka kliknięć.

Inne ważne funkcje telefonu Nokia Asha 205:

• powiadomienia ekranowe aplikacji eBuddy, dzięki którym można na bieżąco śledzić konwersacje z komunikatorów;
• pełny pakiet mobilnych aplikacji rozrywkowych, w tym 40 bezpłatnych gier EA do pobrania oraz dziesiątki tysięcy innych aplikacji dostępnych w Sklepie Nokia;
• obsługa jednej lub dwóch kart SIM
• Wyjątkowa technologia EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
• imponujący czas czuwania: do 37 dni z jedną i do 25 dni z dwiema kartami SIM.

Telefon Nokia Asha 205 jest dostępny w kolorze niebieskim, amarantowym i pomarańczowym.

Nokia 206 Dual-SIM

Nokia 206: piękno Internetu bez ograniczeń
Nokia 206 zawiera klasyczną klawiaturę alfanumeryczną oraz duży wyświetlacz o przekątnej 2,4”, dzięki któremu można wygodnie przeglądać strony internetowe oraz korzystać z gier lub z komunikatorów. Bezpośrednio z ekranu głównego można szybko przechodzić do serwisów Facebook i Twitter. Telefon Nokia 206 jest dostępny w różnych żywych kolorach, takich jak niebieski, amarantowy i żółty. Stanowi doskonałą propozycję dla osób, które cenią sobie znaną, łatwą obsługę, piękne wzornictwo oraz wszystkie zalety mobilnego Internetu.

Inne ważne funkcje telefonu Nokia 206:
• technologia fotograficzna optymalizująca zdjęcia robione aparatem 1,3 MP do udostępniania w serwisie Facebook;
• pełny pakiet aplikacji społecznościowych i rozrywkowych, w tym eBuddy Chat, WhatsApp** oraz w prezencie pakiet 10 aplikacji w wersjach komercyjnych;
• obsługa jednej lub dwóch kart SIM
• wyjątkowa technologia EasySwap firmy Nokia, która umożliwia zmianę kart SIM bez wyłączania telefonu;
• imponujący czas czuwania: do 47 dni z jedną i do 28 dni z dwiema kartami SIM.

W nowych telefonach wykorzystano pełnię możliwości internetowej platformy Nokia Xpress. Przy użyciu technologii pracy w chmurze firmy Nokia zmniejsza ona ruch danych nawet o 90%, dzięki czemu dostęp do Internetu staje się tańszy. Telefony te zawierają też aplikację internetową Nokia Nearby, za pomocą której można znaleźć w okolicy ciekawe miejsca, takie jak restauracje, sklepy, a także bankomaty.

Ciekawi mnie tylko cena tych modeli…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama