Michał Rogowicz | 28-04-2012 13:14 |

Nokia 808 PureView w maju lub czerwcu. Ile jesteście w stanie zapłacić? [Dyskusja]

Nokia 808 PureViewW środę byłem na warsztatach poświęconych Nokii 808 PureView i znakomitej technologii PureView. I od tego dnia temat Nokii 808 zdominował newsy na InfoNokii. My dowiedzieliśmy się, że do testów ten model otrzymamy w połowie maja, a w sprzedaży pojawi się w czerwcu, bądź pod koniec maja. Ale pytanie moje brzmi – ile byście byli w stanie zapłacić za Nokie 808 PureView?

Od środy na InfoNokii opublikowałem kilka materiałów związanych z tym multimedialnym smartfonem Nokia 808 PureView, ale do tej pory nie podyskutowaliśmy o cenie tego modelu.

Polecamy:

Funkcje aparatu 41 megapiksela w Nokia 808 PureView [wideo],
Wideoprezentacja Nokia 808 PureView. Wideo z warsztatów,
Galeria zdjęć: Nokia 808 PureView. Zdjęcia z warsztatów,
Relacja z warsztatów Nokia 808 PureView. Aparat zmiażdży konkurencję.

Przedstawiciele Nokii zapowiedzieli, że testy Nokii 808 PureView zaczną się jakoś w połowie maja i to w okolicach tego terminu, Nokia podeśle sample do dziennikarzy, w tym dla mnie. Z czego się bardzo cieszę, bo chciałbym się z Wami jak najszybciej podzielić zdjęciami wykonami przez ten smartfon. Naprawdę będzie mocno zdziwieni.

Wracając jednak do tematu. Chciałbym z Wami podyskutować trochę na temat cen smartfona Nokia 808 PureView. Chociaż Nokia jeszcze oficjalnie nie poinformowała o cenie, to jednak będzie ona bardzo ważna. Jak nie najważniejsze – w kwestii wyników sprzedaży…

Pytanie do Was – ile byście byli w stanie zapłacić za Nokie 808 PureView? Jeśli ja miałbym kupować ten model, to nie dałbym za niego więcej niż 1500 zł. Może dałbym 2 tys. zł, ale z innym systemem operacyjnym – Windows Phone. Po przejściu na tą platformę, nie widzę sensu korzystania z Symbiana. Chociaż tam niektóre sprawy są lepiej rozwiązane. A Wy ile byście zapłacili?

 • Eweliaw2

  Obawiam się, że to nie na mój budżet :///

  • Michal_Rogowicz

    no niestety trochę będzie trzeba zapłacić :/

   • Tygrysek

     ja dałbym za nią ok 600 zł.jeśli miałbym  dać ok 1900 to wolę kupić dobry aparat.

    • Michal_Rogowicz

      a tu masz dobry aparat i smartfona

     • Tygrysek

       można tą nokię porównać z jakąś lustrzanką? sprawdzić jak to wygląda z parametrami?

 • Nokia się sprzedała! za 100zł mogę wziąć.

  • Michal_Rogowicz

   ech  obawiam się, że nie ma szans 🙂

  • Dhhdfgb

   Tez wezme

 • Przem188

  Właśnie zaletą jest Michale to ,że to Symbian. System otwarty, bez głupich ograniczeń. Windows? System w telefonie , do którego kolega będąc w pracy nie może mi przesłać przez bluetotcha żadnego praktycznie pliku? Jak dla mnie i dla wielu odpada. To dlatego ten system nigdy nie zdobędzie popularności takiej jaka ma otwarty Android. Przykro mi to mówić, ale dla mnie i dla wielu Nokia jest już martwa od czasu jak związali się z monopolistą z Ameryki.

  Ja osobiście mam E7, poprzednio była to E90, jeszcze prędzej E51, E50 i na początek N7650. Żona również ma dotykowego Symbiana,do którego jest bardzo przywiązana, mimo, że sprezentowałem jej najnowszą Xperię HD model na rok 2012. Andka sprzedała i dalej uzywa starej, wysłużonej Nokii. Ponieważ w lipcu kończy jej się umowa, najprawdopodobniej kupie jej własnie 808. Bo ma to, czego chce moja połowica: dobrego foto i symbiana. Nie przekonał jej Android, iOS. Ten system nadal ma wzięcie wśród tych, którzy go używają. Ja również po roku używania E7 próbowałem Androida. Po 3 tygodniach wróciłem do mojej nieco już zmęczonej ( kupiona ponad rok temu zaraz po premierze ) E7. Ten system ma duszę ( to chyba jego wieloletnia historia nadaje mu tego „czegoś” ). Nie jest tak surowy jak reszta. 

  Nie wiem, co zrobię, gdy moje E7 się skończy. Jak na razie, po roku, kupiłem jej dobry skórzany pokrowiec. Co będzie dalej? Nawet nie planuję przesiadać się na nic innego i ta Nokia będzie moja ostatnia ( o ile nie będzie następcy ), a potem nie wiem. Na razie nie widzę równie dobrego następcy.

  • Przem188

   Czemu Symbian się nie sprzedaje? To proste: nikt nie kupi systemu, o którym proiducent powiedział ze to koniec. jak tak można Nokio? To samo z Meego. Sprzedają telefon o którym mówią ze to jedyny jaki będzie, bez kontynuacji. Sprzedają w wybranych krajach, w zawyżonej cenie. 

   Jak tak można Nokio? Czy gdybym ja sprzedawał produkt mówiłbym że to trup? To może od razu na plakietce z ceną i w reklamach pisać pod hasłem reklamowym – „Nie kupujcie tego! Mamy gdzieś ten produkt, mimo że go wyprodukowaliśmy. ”

   Nic dziwnego, że dzięki takie j polityce Symbian się nie sprzedaje, mimo że obecnie to jeden z najlepszych OS – rozwinięty, dopracowany. I to dzięki jego producentowi ma taką opinię wśród użytkowników, którzy nigdy z nim nie obcowali – trup, shit, itp. Nie dziwię sie tej opniii – sama Nokia taką recenzję wystawiła temu systemowi i Meegoo. 

   Ale N9 się sprzedaje i to bardzo dobrze, co jest przykrym dla Nokii zaskoczeniem, która chetnie projekt po poprzednim szefie działu konstrukcji uśmierciła jak najszybciej, tyle, że było już za póżno, bo telefon już został wyprodkowany w pewnej serii. A ta się momentalnie sprzedała. Trzeba było wznowić produkcję – co jest solą w oku Elopa. Wiedzieli, ze ten model będzie miał popularnośc – celowo podnieśli cenę i ograniczyli rynek zbytu – by ta Nokia nie robiła konkurencji  dla Lumii. Sprzedają drogi telefon na rynkach ludzi średnio zamożnych lub wręcz ubogich. Po to, by po jakimś czasie powiedzieć, ze model się nie przyjął i zrezygnowali z produkcji i wspracia. W rezultacie ja kupuje Nokie N9 w Polsce i śle do Niemiec do znajmoego i jego znajomych z firmy, w krórej pracuję, jako przedstaiciel na Polskę. Wstyd i chańba.

   Nokia windowsem strzeliła sobie w jaja. Tak w jaja, nie w stopę. Czytajć o słabych wynikach sprzedaży Lumii bardzo się ciesze. Może to zmusi akcjonariuszy Nokii do pogonienia konia trojańskiego Microsoftu i powrót do korzeni. Także życzę jak najgorzej tej firmie, mają nadzieje, że sie obudzi.  

   • Michal_Rogowicz

     Ja sie zgadzam. Symbian to system operacyjny z tradycją i duszą. Niektorych funkcji, ktore sa w Symbianie bardzo mi ich brakuje w Windows Phone

 • Gierki22

  2tysiaki dam, ale więcej… raczej nie wolał bym poczekać aż stanieje

  • Michal_Rogowicz

    pewnie cena spadnie o parę stów w ciągu 2-4 miesięcy od premiery

 • Alex

  Ja max 1400zł, a gdyby ta 808 była tak ładna jak N9 i miała taki wyświetlacz to dałbym bez wahania z 2 tysie. 

 • Kokon

  2 tys. dam, bo ma super aparat, wszystkie dodatki jakich potrzebuję (darmową nawigację, transmiter fm, hdmi, usb otg, ksenon+led, dlna itd.), system, który mi odpowiada. Nie instaluję w telefonie żadnych dodatkowych aplikacji, bo ich nie potrzebuję. Dodatkowa zaleta to jego wygląd. Dzięki Bogu że nie próbowali zrobić czegoś na wzór sgs2 czy iphona. 

  • Michal_Rogowicz

    no widzę, że jesteś zdecydowany 🙂

   • Kokon

    Wymieniam telefon odkąd pojawiła się n8 i ciągle nie mogę wymienić. N82 cały czas służy mi dobrze, miałem kupić n8 potem n9, ale 808 to już będzie to. 

 • Pajo1980

  następny jaki kupie  do niedawna miałem n8 teraz mam arc s z androidem i mnie troche wkurza  jednak symbian  powróci do mnie, a zapłace może koło 2 tyś

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama