Michał Rogowicz | 09-07-2012 11:21 |

Nokia 808 PureView oficjalnie w sprzedaży. Cena…. mała nie jest!

nokia 808 warsztaty 20 Nokia 808 PureView oficjalnie w sprzedaży. Cena.... mała nie jest!Polski oddział firmy Nokia wprowadził oficjalnie do sprzedaży smartfona Nokia 808 PureView z aparatem 41 megapiksela! Jednak jego cena nie jest mała. Ale według mnie szybko spadnie…

Od swojej premiery w lutym model Nokia 808 PureView zgromadził liczne nagrody, w tym Best Mobile Device (Najlepsze urządzenie mobilne) na Mobile World Congress 2012, a także nagrodę Best Imaging Innovation 2012 (Najlepsza innowacja fotograficzna) od międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej i wideo Technical Image Press Association (TIPA).

Technologia PureView zdecydowanie podniosła poprzeczkę dla funkcji fotograficznych w całej branży smartfonów, ale Nokia nie zamierza na tym poprzestać

powiedziała Jo Harlow, szef działu Smart Devices firmy Nokia.

Będziemy rozwijać PureView z myślą o naszych przyszłych smartfonach, można więc oczekiwać kolejnych przełomowych rozwiązań fotograficznych.

dodała.

Nokia 808 PureView ma matrycę o rozdzielczości 41 megapikseli, działającą z wydajnym układem optycznym marki Carl Zeiss i nową technologią oversampling. Przy standardowej rozdzielczości (2, 3, 5 i 8 megapikseli) umożliwia ona przybliżanie bez utraty jakości obrazu oraz rejestrację siedmiu pikseli informacji skondensowanych w jednym pikselu, co zapewnia najostrzejszy obraz, jaki można sobie wyobrazić. Dostęp do wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 38 megapikseli) daje możliwość zrobienia zdjęcia, a następnie jego powiększenia, przekadrowania, przycięcia i zmiany rozmiaru w celu ukazania niewidocznych przedtem szczegółów. Wysoka jakość zdjęć robionych nawet przy słabym oświetleniu, a także możliwość zapisywania ich w niedużych plikach w celu udostępnienia pocztą e-mail, w wiadomościach MMS i w serwisach społecznościowych to cechy, dzięki którym każdy użytkownik smartfonu Nokia 808 PureView może robić profesjonalne zdjęcia w każdych warunkach.

Oprócz najwyższej klasy technologii fotograficznych Nokia 808 PureView udostępnia także funkcje nagrywania i odtwarzania wideo o jakości Full HD 1080p z 4-krotnym bezstratnym zoomem oraz — po raz pierwszy w historii — technologię Nokia Rich Recording. Rich Recording umożliwia nagrywanie dźwięku z jakością płyty CD, co dotychczas było możliwe tylko przy użyciu zewnętrznych mikrofonów. Smartfon Nokia 808 PureView jest także wyposażony w technologię Dolby Headphone, która przekształca dźwięk stereo w surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek, a także Dolby Digital Plus umożliwiającą odtwarzanie dźwięku surround w konfiguracji 5.1.

Nokia wyceniła Nokie 808 PureView na 2649 zł. Jest to naprawdę bardzo dużo, ale według mnie już po wakacjach cena będzie oscylować w granicach 1500-1800 zł. A taka cena za smartfona z najlepszym aparatem na rynku jest przyjazna. Zgadzacie się ze mną?

 • Gosc

  za duża!

 • Francis

  Polecieli z tą ceną pod samym sufitem!!! Cenę 1800-1900 mógłbym zaakceptować. Od początku używam tylko Nokii, ale szkoda że takie chytrusy tam siedzą… Za tą cenę tłumu chętnych raczej nie będzie a konkurencja nie siedzi z założonymi rękoma i za chwilę może się okazać że jest pozamiatane…

  • Michal_Rogowicz

    ale ta cena będzie obowiązywać chwilę, zobaczysz :) tak samo było z Lumiami itp.

   • Francis

    Nie lepiej od razu zachęcić ludzi przyzwoitą ceną?! Czy złowienie kilku jelonków i jednocześnie zniechęcenie sporej części potencjalnych nabywców to dobra strategia Nokii? Mam duże wątpliwości… Szkoda bo super sprzęcik. Niestety po wakacjach będzie jak musztarda po obiedzie a za rok nie wiadomo co się ciekawego pojawi.. Sony żeby się odbić tez może coś konkretnego zaproponować i wtedy będę miał dylemat… Na razie N8 musi wystarczyć

    • Michal_Rogowicz

      no niestety cena za wysoka zgadzam się. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na mniejszą cene… :(

 • Nindustrialny

  Narazie mam N8. Za taka cene nie warto sie przesiadac. Sprzet 1 klasa ale dla specyficznych uzytkownikow – glownie posiadaczy N8. Reszta idzie w strone cyferek i marketingu. Chociaz 41MP robi wrazenie to jednak GB ramu i dziesiatki rdzeni wygrywaja.

 • Pajo1980

  spoko cena spadnie ja też czekam bo jest kosmos myśle że do przyszłego roku trzeba poczekać  może spadnie koło 2tyś

 • Newsletter

 • Ostatnie komentarze
 • Reklama