michalrogowicz | 13-01-2017 12:00 |

Nokia 8. To jest właśnie smartfon, na jaki fani Nokii czekali?

Nokia 8 Nokia 8. To jest właśnie smartfon, na jaki fani Nokii czekali?
Jest już pierwsza Nokia spod skrzydła HMD Global, która została zaprezentowana. Nokia 6 swoją premierę miała na targach CES 2017 w Las Vegas. I na tym samym wydarzeniu została ujawniona, ale nie oficjalnie, Nokia 8! Ma to być flagowiec Nokii, na jaki wszyscy czekamy. Nokia 8 ma być bezpośrednią konkurencją dla flagowych telefonów.

Nokia 8, do tej pory znana jako Nokia P1 lub Nokia Supreme, została ujawniona na wideo przez jednego z gości CES.

Nokia 8 w dwóch wersjach

Flagowy smartfon HMD Global ma się pojawić w dwóch wersjach. Co mam na myśli? Nokia 8 będzie mieć dwa układy – Snapdragon 835 (droższe) oraz Snapdragon 821 (tańsze rozwiązanie). Kolejnym wyjątkiem będzie pamięć – 64 lub 128 GB. Pozostała część specyfikacji ma już być spójna.

Nokia 8 to 5,7-calowy wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED. Możemy być pewni, że jakość odwzorowanych barw będzie najwyższych lotów. Interfejs zapewnia system operacyjny Google Android w wersji 7.0 Nougat. Zdjęcia oraz materiały wideo będzie można wykonać za pomocą aparatu o matrycy 24 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Przednia kamera do selfie to 12 Mpix.

W konstrukcji Nokii 8 umieszczono także slot microSD, Bluetooth, WIFi, NFC oraz inne podstawowe moduły komunikacyjne.

Nokia 8. Premiera w Barcelonie?

Wiele wskazuje na to, że przedstawiciele HMD Global zamierzają w lutym na targach elektronicznych Mobile World Congress 2017 w Barcelonie pokazać nowy smartfon. Będzie to Nokia 8! Czekacie? Bo ja tak! simple smile Nokia 8. To jest właśnie smartfon, na jaki fani Nokii czekali?

Czekacie na Nokie 8? simple smile Nokia 8. To jest właśnie smartfon, na jaki fani Nokii czekali?

źródło: gsmarena.com

  • emil….

    Szkoda, że jednak bez ksenona. I pytanie jaki aparat, czy coś pokroju 808, czy kolejna matryca Sony, która jest niemal wszędzie i w żaden sposób nie dorównuje aparatom starej Nokii?

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama