michalrogowicz | 13-01-2017 11:34 |

Nokia 6 oficjalnie – specyfikacja. Nokia wraca na rynek.

Nokia 6
I stało się to na co czekaliśmy, ja na pewno czekałem, od kilku lat. Odkąd Microsoft przejął Nokie… HMD Global, obecny właściciel marki Nokia, zaprezentował na targach CES 23017 w Las Vegas nowy smartfon. Jest to Nokia 6! Smartfon ma średnią specyfikację i zadebiutuje w Chinach. Co z Polską?

Nokia 6 informacje na pewno nikogo nie zaszokuje, jeśli chodzi o specyfikację. Jest to typowy średniak, który zadebiutuje w Chinach i nie wiadomo, czy w innych krajach też. Czy w Polsce się pojawi? To jedna, wielka niewiadoma. Cena w Chinach to około 1 tys. zł przeliczając na naszą walutę. A co w tej kwocie otrzymamy? Nokia 6 oferuje…

Nokia 6. Specyfikacja techniczna

Nokia 6 ma średnią specyfikację techniczną. Smartfon może pochwalić się wyświetlaczem pokrytym szkłem Gorilla Glass 2,5D. Ekran ma przekątną 5,5 cala i rozdzielczość FHD. Prawidłowe funkcjonowanie systemu operacyjnego Google Android 7.0 Nougat zapewnia 6-rdzeniowy procesor Snapdragon 430 oraz 4 GB RAM. Taka ilość pamięci operacyjnej powinna wystarczyć do prawidłowego działania platformy.

Na wszelkie dane zarezerwowano 64 GB. Oczywiście będzie można skorzystać z karty microSD.

Zdjęcia oraz filmy będzie można wykonać za pomocą aparatu fotograficznego o matrycy 16 Mpix oraz jasności f/2.0. Przednia kamera ma 8 Mpix.

Nie zabraknie także Bluetooth, WiFi i innych podstawowych modułów.

Konstrukcja Nokii 6 została wykonana w całości z aluminium w typie unibody.

Co wiemy o Nokia 6?

– Nokia 6 zadebiutuje w Chinach. Nie wiadomo co z Polską,
– średnia specyfikacja,
– cena w okolicy 1000 zł.

Nokia 6. Powrót Nokii. Udany?

Co sądzicie?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama