Michał Rogowicz | 19-11-2009 10:37 |

Nokia 5330 Mobile TV Edition – oficjalna prezentacja

Firma Nokia zaprezentowała model 5330 Mobile TV Edition — niewielkie urządzenie 3G służące rozrywce, które łączy w sobie odbiornik telewizji mobilnej (DVB-H), dostęp do sieci społecznościowych, muzykę i gry.

Model ten pojawia się na rynku w momencie, gdy telewizja w komórce staje się coraz bardziej popularna. Szacuje się, że do roku 2012 na całym świecie będzie ponad 300 milionów widzów korzystających z telefonów komórkowych . Jeśli chodzi o Polskę, to od kliku tygodni prowadzony jest pilotaż telewizji mobilnej na telefonach Nokia – sygnał nadawany jest przez spółkę INFO TV FM, hurtowego operatora telewizji mobilnej.

Nokia 5330 Mobile TV Edition daje dostęp do telewizji na żywo jednym kliknięciem. Model ten posiada ekran QVGA 2,4”, który wyświetla pełnokolorowy, krystalicznie czysty obraz. Zestaw słuchawkowy Nokia 5330 Mobile TV Edition działa jako antena zapewniając świetny odbiór. Telewizję można oglądać zarówno z zestawem słuchawkowym (wejście 3,5 mm), jak i głośnikami.

Nokia 5330 Mobile TV Edition
 

Nokia 5330 Mobile TV Edition posiada ponadto wszystkie najnowsze aplikacje do obsługi sieci społecznościowych, dzięki czemu można łatwo pozostawać w kontakcie ze znajomymi za pośrednictwem Ovi, Facebook, MySpace i YouTube. Rodzinie i znajomym można zostawiać informacje o swoim statusie lub rozmawiać z nimi za pośrednictwem komunikatorów Windows Live™ Messenger, Google Talk, Yahoo! Messenger, ICQ, AOL i wielu innych.

Zdjęcia i nagrania wideo można wykonać aparatem 3,2 MPix ze zbliżeniem cyfrowym 4x oraz lampą błyskową LED, a następnie wysyłać je do ulubionych serwisów, takich jak Ovi Share (www.share.ovi.com) i Flickr. Można je także wysyłać w wiadomościach e-mail przy użyciu usług Ovi Mail, Nokia Messaging, Windows Live Messenger, Gmail czy Yahoo! Mail.

Pojemna bateria zapewnia czas oglądania do 6 godzin, co wystarczy na obejrzenie trzech meczy piłki nożnej czy sześciu odcinków serialu. Nokia 5330 Mobile TV Edition będzie kosztować 155 euro bez podatków i dopłat. Już wcześniej informowaliśmy, że Nokia zaprezentowała Nokia 5330 Mobile TV Edition z obsługą telewizji DVB-H.

 

 

 

  • jurek

    super sprzet i nawet nie droga

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama