Michał Rogowicz | 29-08-2013 10:50 |

Nokia 515. Aluminiowa obudowa, Gorilla Glass 2 i aparat 5 Mpix. Super telefon?

Nokia 515To nie jest smartfon, a telefon komórkowy za 115 euro, który wyróżnia się mocną specyfikacją i oczywiście klasycznym wzornictwem. NOkia 515 będzie mieć obudowę wykonana z aluminium, ekranem pokryty szkłem Gorilla Glass 2, tryb Dual-SIM, aparat fotograficzny o matrycy 5 megapiksela. Nokia 515 to mały telefon z dużymi możliwościami.

Nokia 515 i design

Nokia 515 odzwierciedla podejście firmy Nokia do wzornictwa, w którym liczy się prostota, czystość formy i jakość wykonania. Dobrze wykończony telefon wyposażono w odporne na zadrapania i zaokrąglone szkło Gorilla® Glass 2, a także klasyczną, aluminiową, tylną obudowę, z wycięciem obiektywu aparatu. Model ten jest dostępny w kolorze czarnym lub białym. Nokia 515 ma zaledwie 11 mm grubości.

Nokia 515 i aparat fotograficzny

Telefon komórkowy Nokia 515 jest wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z lampą błyskową LED. Kamera wyróżnia się sporą ilością funkcji:
– Panorama — do ujęć szerokokątnych, w tym zdjęć grupowych i pejzaży;
– Zdjęcia sekwencyjne —za pomocą jednego kliknięcia można zrobić do pięciu zdjęć, a następnie wybrać najlepsze z nich;
– Autoportret — do doskonałych autoportretów, nawet bez przedniego aparatu. Przed zrobieniem zdjęcia telefon za pomocą wskazówek głosowych podpowiada użytkownikowi, czy jest w kadrze.

Zdjęcia można szybko udostępnić znajomym i rodzinie, przesyłając je do serwisów społecznościowych bezpośrednio z galerii. Również funkcja Slam stworzona przez firmę Nokia pozwala w prosty sposób udostępniać pliki np. zdjęcia, wizytówki, innym znajdującym się w pobliżu telefonom wyposażonym w Bluetooth. Wymiana plików następuje po zaledwie kilku kliknięciach bez potrzeby parowania urządzeń.

Nokia 515 i pozostałe funkcje

Nokia 515 oferuje łączność z Internetem 3.5G – HSDPA. Czas czuwania modelu w wersji z jedną kartą SIM sięga 38 dni. Łączność HSDPA oraz kompresja danych w chmurze powodują, że przeglądanie stron internetowych za pomocą Nokia 515 jest o 90% bardziej efektywne. W telefonie są zainstalowane popularne aplikacje, takie jak Facebook, Twitter i Nimbuzz, a Mail for Exchange umożliwia sprawdzanie poczty służbowej i synchronizację kalendarzy oraz kontaktów. Telefon można również podłączyć do komputera stacjonarnego lub laptopa kablem USB i używać go jako modemu.

Nokia 515

Ten nowy model Nokia wspiera technologię HD voice, zapewniając dobrą jakość połączeń nawet w głośnym otoczeniu. Za pomocą zainstalowanej fabrycznie aplikacji Transfer można synchronizować kontakty bezpośrednio ze smartfonem Lumia lub innym urządzeniem z systemem Windows Phone 8 albo Android. Nokia 515 sprawdzi się jako urządzenie głównie do połączeń głosowych bądź jako drugi telefon o niewielkich rozmiarach. Nokia 515 działa z kartami micro SIM stosowanymi smartfonach.

Nokia 515 w sprzedaży

Model Nokia 515 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie od września br., początkowo w Rosji, Niemczech, Szwajcarii i w Polsce. Sugerowana cena detaliczna tego telefonu będzie wynosić 149 USD / 115 EUR bez podatków i dopłat.

Co sądzicie?

Telefon komórkowy Nokia 515 to według mnie bardzo ciekawy model. Za kwotę w okolicach 500 zł dostaniemy funkcjonalne urządzenie. Nokia 515 to nie tylko design nawiązujący do smartfonów Lumii, ale także wyróżnia się odpornością na uszkodzenia. Wszystko dzięki aluminiowej na tylnej klapce, a także Gorilla Glass 2 na ekranie. Ale to nie wszystko. Aparat 5 megapiksela powinien poradzić sobie z wykonaniem fotek w codziennym oświetleniu.

Ciekawa jest również funkcja Slam pozwalająca na szybki transfer plików, a także Transfer umożliwiający kopiowanie kontaktów z smartfonów.

A Wy co sądzicie? Czy ten telefon może się podoba klientom? No właśnie – podoba się Wam? 🙂

 • yhy

  Kiedy zobaczyłem pierwszy filmik na YouTube, pomyślałem: super, wreszcie porządna alternatywa dla smartfonów, może kiedyś przeskoczę na takie coś. I myślałem tak do puki nie zobaczyłem że nie ma WiFi. Dlaczego Nokia nie zrobi takiego telefonu w takiej formie, z takim wzornictwem, z takimi funkcjami ale z WiFi? Podobnie się zawiodłem podczas prezentacji 301-ki. Czy S40 nie ogarnia tej funkcji, czy co? No proszę… 🙁

 • Marek Majewski

  Wczoraj już się wczytywałem w specyfikację.
  Najpierw pomyślałem, że coś dobrego do firmy żeby zastępować E52. Ale później jednak stwierdziłem, że to 301 z lepszym aparatem, swoją drogą ciekawe ile lepszym?
  Brakuje wifi (może nie koniecznie), ale żeby miało takie przeszukiwanie kontaktów jak w E52 „na pulpicie” zaczynasz pisać i znajduje, i tylko nacisnąć zieloną słuchawkę. No i parę innych smaczków z symbiana…

  • No mi tylko brakuej WiFi. Tak to byłby świetny, ale ja naprawdę nie bardzo rozumiem czemu tego modułu nie ma…

   • Marek Majewski

    A ciekawe czy jest obsługiwana przez Nokia Suite, bo 301 nie jest.

 • yhy

  Mi się tak po cichu marzy taka Asha nie wiem, może 815 z WiFi, GPS, aparatem co najmniej 8 MP z autofocusem i lampą (OIS też może być) i ekranem jakieś 2,6″

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama