Michał Rogowicz | 20-05-2014 15:43 |

Najlepsze smartfony z Windows Mobile

Nokia Lumia 625Windows Mobile, a obecnie Windows Phone, to system operacyjny, który zdobył sobie przychylność użytkowników ze względu na swoją stabilność, szybkość działania i bezawaryjność w obsłudze. Szybko stał się alternatywą dla popularnego Androida i bez wątpienia obecnie jest jednym z jego największych konkurentów. Wśród producentów przodujących w wykorzystaniu najnowszej wersji Windows Phone 8, palmę pierwszeństwa dzierży Nokia.

Nokia Lumia 625 LTE

Telefon ten to dobra, budżetowa propozycja atrakcyjna dla każdego użytkownika nie tylko pod względem ceny. Smartfon wyposażony jest w duży, 4,7-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS LCD, co ma znaczący wpływ na czułość dotyku i w efekcie na komfort obsługi. Sercem Lumii jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8930 z zegarem 1,2 GHz wspartym przez 512MB pamięci RAM. Nie wygląda to imponująco, jednak doskonale sprawdza się podczas codziennej obsługi – telefon nie zacina się i zachowuje pełnię sprawności, zdaniem wielu użytkowników, właśnie dzięki Windows Phone 8. Funkcjonalnością, o której koniecznie trzeba wspomnieć, jest możliwość wykorzystania szybkiej transmisji danych LTE, czyli generacji nowego Internetu 4G. Dużym atutem telefonu jest jego polska cena – w abonamencie w Plusie można go mieć już od 1 zł.

Nokia Lumia 1520

Ta propozycja przeznaczona jest dla najbardziej wymagających użytkowników, szukających telefonu z Windows Phone 8, będącego w stanie konkurować (i to skutecznie) ze smartfonami z najwyższej półki. Za osiągi tego modelu odpowiada wydajny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8974 z częstotliwością taktowania zegara na poziomie 2,2 GHz i pamięcią RAM o pojemności 2GB. Z pewnością jest to telefon multimedialny i stworzony do ruchu – świadczy o tym chociażby wykonujący świetne zdjęcia aparat, z matrycą o rozdzielczości aż 20 Mpx. Wyświetlacz ma spory rozmiar 6cali pracujący w najwyższej rozdzielczości Full HD (1920×1080), sprawdzający się w rozwiązaniach biznesowych, co potwierdza podkreśla sam producent. Nokia promuje ten smartfon jako produkt klasy premium.

Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1320 z obsługą LTE jest smartfonem multimedialnym, stworzonym do przeglądania grafik, zdjęć i odtwarzania filmów z wysokiej klasy dźwiękiem. System Windows Phone 8 działa dzięki dwurdzeniowemu procesorowi z 1,7 GHz Qualcomm Snapdragon 400wspomaganym przez 1 GB pamięci RAM. Nie można się oprzeć wrażeniu, że Lumia 1320 jest alternatywną wersją droższej 1520 – parametry techniczne są odchudzone, co ma swoje odbicie w cenie phabletu. W tym wypadku cena stanowi odzwierciedlenie jakości – Nokia Lumia 1320 jest smartfonem dobrym, łączącym ciekawe funkcjonalności w parze z atrakcyjną ceną: dzięki wyposażeniu w moduł LTE, wydaje się, że jest to propozycja wręcz stworzona dla aktywnego internauty.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama