Michał Rogowicz | 12-08-2013 14:58 |

Na jakie nowe funkcje możemy liczyć w Windows Phone GDR3?

windows phone nowe logoW sieci pojawiły się pierwsze informacje o funkcjonalności kolejnej edycji Windows Phone 8. Mowa o aktualizacji o nazwie GDR3. Na co możemy liczyć w kolejnej wersji? Otóż będzie np. wsparcie dla rozdzielczości 1080p.

Informacje o funkcjonalności Windows Phone GDR3 zostały przekazane przez jednego z użytkowników serwisu reddit.com.

Funkcje Windows Phone GDR3:

– wsparcie dla 1080p,
– cichy tryb NFC (wyłączenie komunikatów o parowaniu),
– blokada orientacji ekranu,
– tryb samochodowy włączy się automatycznie po podłączeniu go za pomocą Bluetooth, w ten sposó będzie można odrzucić połączenia,
– 3 średniej wielkości kafelki w jednym rzędzie.

Z pewnością to nie koniec, a sama aktualizacji na pewno wniesie więcej nowości. W tej chwili to jest tylko gdybanie i pewnie nie raz jeszcze będę Was informował o nowych funkcjach Windows Phone. Kolejne generacje muszą wprowadzać zmiany, które są znane w pozostałych systemach, a co są funkcjonalne i przydatne.

Ale to nie koniec ciekawych wiadomości dotyczących Windows Phone GDR3. Otóż według zapowiedzi Toma Warrena na Twitterze, wersjaGDR3 jest tworzona z myślą o phtablecie firmy Nokia. Mogę się założyć, że to wsparcie dla rozdzielczości 1080p jest kluczowe…

 • Szału nima

 • kurde

  Przy GDR10 może będzie to co jest standardem w Android/iOS

  • takietamtakie

   Może i będzie tylko po co? Jak dla mnie już teraz telefon z WP7/8 spełnia wszystkie rzeczy jakich wymagam od telefonu i podejrzewam, że takich ludzi jest więcej. Pamiętaj, że telefon to nie musi być mały kombajn do wszystkiego czyli do niczego.
   Moje wymagania są takie: telefon i dobry aparat – to Nokia daje mi w standardzie na bardzo dobrym poziomie. Miałem Lumie 800 a teraz przeskoczyłem na 920. Dodatkowo potrzebuję od czasu do czasu: sporadyczny dostęp do internetu i poczty, mapa, nawigacja. Od święta to jakiś wpis do kalendarza i jakaś notatka. Tak i to wszystko. I powiem Ci, że takich użytkowników jak ja jest naprawdę dużo i tutaj WP sprawdza się idealnie, bo nie jest jeszcze zbytnio przeładowane jak Android/iOS a jest strasznie szybkie na sprzęcie powiedzmy ze średniej/niskiej półki czyli nie kosztuje nie wiadomo ile.

   • placek

    Widzisz, problem jest taki, … choć może ty właśnie nie masz takiego problemu 🙂 Problem jest taki, że tu nawet nie chodzi o nie wiadomo jakie funkcje, to chodzi o podstawowe funkcje np. osobna głośność muzyki i dzwonka, wskaźnik baterii na pasku powiadomień (żyłem przez rok bez takiego wskaźnika – nigdy więcej) i wiele innych mniejszych lub większych pierdół, których dla osoby, która przeniosła się z innego systemu „smartfonowego” po prostu brakuje. Ja używałem wcześniej Symbiana, takiego starego, żadne tam Anny, Belle itp. I mimo tego, że porównuję WP 8 z wydawałoby się naprawdę archaicznym systemem to po dwóch tygodniach wyrzuciłem WP8 za drzwi, bo co chwilę waliłem głową w mur nie mogąc czegoś zrobić. Po prostu ściana. Do niektórych spraw nie było nawet aplikacji, które potrafiłyby zastąpić te braki w podstawach. Microsoft miał rozbudowany system mobilny, Windows Mobile, a zachował się tak jakby o nim zapomniał, zapomniał o tym jak wiele użytecznych funkcji tam było. Nie obowiązkowych, ale jeśli ktoś chciał to mógł ich użyć. Tak jak napisał „kurde”, Przy GDR10 albo WP 10 to będzie wreszcie system, przy którym człowiek nie będzie się denerwować. A przy twoich potrzebach to ty sobie kup jakiś telefon z serii Asha, powinien ci w zupełności wystarczyć (wiem, aparat jest dobry w 920). Nokii kibicuję cały czas, ale WP8 to ciągle system w wersji Beta. Dzisiaj sobie pomyślałem, że może Nokia weszłaby w Firefox OS? :-))))

    • takietamtakie

     Muzykę kilka razy włączyłem z Nokia Music ale nie zestawiłem tego faktu, więc tutaj trzeba przyznać, że jest słabo, iż nie ma tej osobnej regulacji głośności. Z tym wskaźnikiem to chodzi Ci, że u góry nie ma na baterii ile % jeszcze zostało z jej pojemności? Jeżeli tak to też skucha. Dalej wspominasz o mniejszych lub większych pierdołach kwestia tylko jakich? Tak, to mniej więcej, można się przyczepić do wszystkiego he he. Na razie wrzuciłeś dwie ewidentne niedoróby.

     Lumia jako aparat to naprawdę niezły zestaw – ma osobny przycisk fizyczny którym uruchamiamy od razu aparat, dużo możliwości konfiguracji i co najważniejsze sam sprzęt jest niezły, więc fotografuje się przyjemnie i na ulicę jest idealna. Mierzyłem się długo z różnymi aparatami i pomysłami na ulicę – dopiero Lumia 800 się sprawdziła. Żeby nie było testowałem też N8 ale zanim to się odpaliło,
     to często chwila ulotna ulotniła się jak ulotka.

 • Alfons

  zamykanie aplikacji poprzez nacisniecie X na karcie, blokada obrotu ekranu, 3 srednie kafle na ekranie ( Lumia 920 mam nadzieje ze cos takiego będzie na ekranie 720p a nie tylko 1080p :/ ) i nic więcej mi nie potrzeba. WP przynajmniej sie nie zacina jak Android. A IOS to inna bajka oni robią telefony dla siebie a nie dla klientów.

 • Alfons

  I jeszcze osobna regulacja głosności i % baterii bo aplikacje zadużo baterii pobierają

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama