Michał Rogowicz | 25-02-2013 09:55 |

MWC 2013 w Barcelonie: Nokia prezentuje cztery modele! W tym dwie Lumie!

Nokia na MWC 2013Obecnie trwa konferencja Nokii na Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Na samym początku pokazano cztery modele telefonów komórkowych, które zadebiutują w najbliższym czasie. Nowościami są modele Nokia 105, Nokia 301, Nokia Lumia 520 oraz Nokia Lumia 720.

Na samym początku konferencji, Stephen Elop powiedział o czterech nowych modelach telefonów komórkowych. Dwa to budżetowe urządzenia – Nokia 105 oraz Nokia 301. Jednak są to dość niezwykłe telefony.

Na scenie pojawił się Marko Ahtisaari, odpowiedzialny za design telefonów Nokii, który stwierdził, że Nokia idzie jedną drogą pod względem stylistyki i można zauważyć podobieństwa.

Nokia 301

Nokia 301 ma być prostym telefonem, ale o nie prostej specyfikacji. Wyposażono w obsługę technologii Exchange oraz HD Voice, które zapewni jeszcze lepszą jakość dźwięku. Ponadto Nokia 301 będzie mieć zainstalowane aplikację Xpress Browser oraz What’s App. Urządzenie ma także większe możliwości fotograficzne. Telefon będzie mógł zrobić serię zdjęć, a także panoramę. Nowością są polecenia głosowe w aparacie, tak aby zdjęcie wyszło jak najlepiej. Ciekawi mnie jak to będzie wyglądać w praktyce….

Nokia 105

Z kolei Nokia 105 to budżetowy telefon komórkowy, który ma kosztować 17 euro i adresowany jest do mniej więcej 2,7 mln ludzi na świecie. Ma mieć mocną baterię i zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Nokia Maps zmieni się w Here Maps. Od teraz wszystkie aplikacje nawigacyjne nie będą się nazywać Nokia coś, tylko Here coś… Usługi Here pojawią się także na Firefox OS.

Przyszła pora na smartfony z Windows Phone!

Nokia Lumia 520

Pierwszym zaprezentowanym modelem jest Nokia Lumia 520, który ma być smartfonem najbardziej przystępnym cenowo, jeśli chodzi o system operacyjny Windows Phone 8. Specyfikacja z wcześniejszych doniesień się potwierdziła. Klient będzie mógł skorzystać z ekranu 4 cale (obsługa w rękawiczkach), dwurdzeniowego procesora 1 GHZ, 512 MB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci, obsługi kart microSD, aparatu fotograficznego 5 megapiksela. Smartfon adresowany jest na rynki rozwijające się i tam będzie sprzedawany. Cena to 149 euro.

Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720 to nieco mocniejszy smartfon. Najważniejsze jego dane to ekran 4,3 cale z ClearBlack, aparat 6 megapiksela z Carl Zeiss, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 8 GB wbudowanej pamięci, 512 MB RAM, kamera do wideo rozmów 1,3 megapiksela. Dodatkowo L720 będzie wspierać ładowanie bezprzewodowe i będzie mieć tą samą baterię co Lumia 920. W Polsce Nokia Lumia 720 pojawi się dopiero w drugim kwartale 2013 roku. Cena to 249 euro. Ten model ma się wyróżniać aparatem fotograficznym lepszym od konkurencji. Oto przykładowa fota wykonana tym modelem:

Nokia Lumia 720 aparat

Nokia zaprezentowała także ładowarkę bezprzewodową dla samochodu. Prezentuje się ciekawie…

ładowarka bezprzewodowa Nokia do samochodu

Wpis aktualizowany!

 • Noba

  ja myśłałem, że Nokia czymś naprawdę zaskoczy, a tutaj nic powalającego

  • Michal_Rogowicz

   na następce L920 jest po prostu jeszcze za wcześnie

 • Zakrza

  Czyli jak zwykle z dużej chmury mały deszcz…

  • Michal_Rogowicz

    zgadzam się, zapowiedzi wydawały się ciekawsze

   • Zakrza

     I to dużo ciekawsze. Miały być 4 Lumie, w tym w smuklejszej obudowie i z PureView.

    • Michal_Rogowicz

      racja, oczekiwania były o wiele większe,a  tutaj nic specjalnego…

 • lucek

  Ale kicha! Spodziewałem się jakiejś Lumi z 41 megapixselami a tu dużo gadania a mało roboty….

  • Tempek

   mam podobne odczucia

 • mixon

  Z przykrością muszę stwierdzić że te wszystkie Lumie to nie moja bajka i Nokia pcha mnie w objęcia Sony

 • mnie do lumii przekonuje dodatkowe oprogramowanie np nawigacja, czekam na 720.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama