Marek | 15-12-2015 13:26 |

Microsoft zmienia strategie. Postawi w większym stopniu na zaawansowane Lumie?

Microsoft Lumia 950 XLDo tej pory Microsoft skupiał się na produkcji i sprzedaży tanich i budżetowych smartfonów Lumia z Windows Phone. Jednak ta polityka nie okazała się właściwa, ponieważ udział rynkowy Windows Phone nie wzrósł znacząco. Dlatego teraz Microsoft zamierza wprowadzać do sprzedaży jedynie drogie i zaawansowane technologicznie smartfony Lumia. Dobry pomysł? No skoro pierwszy się nie sprawdził, to trzeba podjąć inne kroki.

Jeszcze niedawno Microsoft chciał zdobyć rynek smartfonów i spopularyzować system operacyjny Windows Phone za pomocą tanich i funkcjonalnych smartfonów Lumia. Niestety ten pomysł nie okazał się trafiony, ponieważ udział rynkowy nie wzrósł znacząco, a co za tym idzie – zyski okazały się liche. Dlatego teraz Microsoft zamierza zmienić o 180 stopni swoją politykę.

W 2016 roku możemy spodziewać się zdecydowanie większej ilości smartfonów Microsoft Lumia z najwyższej półki. Z pewnością będzie to Lumia 850 (XL), ale moim zdaniem to dopiero początek ofensywy. Nie wiem czy możemy liczyć na coś lepszego niż Lumia 950, ale na pewno będą to pokrewne sprzęty. Ale nie tylko udział rynkowy jest ważny, ale także zyski. A jak wiadomo producenci najlepsze pieniądze, czytaj najwięcej, zarabiają na drogich i zaawansowanych technologicznie produktach.

Ponadto szansą dla Microsoftu ma być Windows 10 i funkcja Continuum, która pozwala zamienić smartfona w pełnoprawny komputer. Jest to także ułatwienie dla deweloperów zajmujących się programowaniem aplikacji.

Co sądzicie? Microsoft dobrze kombinuje?

Ja nie jestem o tym przekonany…

źródło: wmpoweruser.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama