Michał Rogowicz | 17-07-2014 15:06 |

Microsoft zamyka projekt o nazwie Nokia X!

Nokia X2To już pewne! Nowych smartfonów Nokia X z systemem operacyjnym Android nie będzie. Jak zapowiedział Satya Nadella, CEO Microsoftu, projekt Nokia X jest zamknięty. Producent skupi się na innych rozwiązaniach.

Satya Nadella napisał list do wszystkich swoich pracowników, w których przedstawia plany Microsoftu na najbliższe miesiące. Wydaje się, że Microsoft po raz kolejny zmieni swoje plany i od nowa będą opracowywać strategię.. Ech nic się nie uczą… Ale wracając do tematu.

Microsoft po przejęciu działu telefonów komórkowych Nokia zapowiedział, że zwolni 18 tys. pracowników z różnych stanowisk, działów itp. Jest to efekt restrukturyzacji. Po przejęciu jest sporo osób, którzy mają takie obowiązki i zwolnienia dotyczą głównie ich.

Najciekawsze jednak dotyczy Nokia X. CEO Microsoftu zapowiedział, że nowych telefonów Nokia X z Androidem nie będzie. Producent zamyka ten projekt definitywnie i zamierza się skupić na innych rozwiązaniach. Ale teraz pozostaje pytani co z Nokia X2, która niby już jest gotowa? Pojawi się w sprzedaży, czy nie? Wydaje mi się, że na sklepowych półkach się pojawi, ale to będzie ostatnia Nokia X.

Sam pomysł uśmiercenia koncepcji telefonów Nokia X z Androidem wcale mnie nie dziwi. Już dawno się tego spodziewałem… praktycznie od początku, gdy tylko Microsoft ogłosił przejęcie Nokii. Ale być może jest to zapowiedź smartfonów Lumia z Androidem? Możliwe… @Zakrza dobrze to zauważył w komentarzy i faktycznie może mieć racje. Zgadzacie się?

źródło: mobileworldlive.com

 • Zakrza

  Nokii X z Androidem nie będzie. Czy zatem potwierdzi się Lumia z Andoidem?

 • Jack

  Nokia za 1,5 roku powinna postawić na dwa systemy operacyjne: Meego/Sailfish (średnia i wysoka półka) i Androida (niska półka) oraz Asha OS (zwykłe telefony dotykowe pokroju Ashy 503/502/501/500/230) i S40 (zwykłe telefony pokroju Nokii 515/301/208/206/225/220)

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama