damian | 30-10-2012 09:00 |

Microsoft ujawnia nowości w WP8 – „Rooms”, „Data-Sense” oraz „Kids Corner”!

Pośród wszystkich innowacji oraz unikatowych rozwiązań, których spodziewać możemy się dzięki platformie Windows Phone 8, te wymienione w tytule poniższego wpisu, prezentują się najlepiej i mogą okazać naprawdę użyteczne.

Przykładowo, Data-Sense pozwoli nam nie tylko śledzić wykorzystanie pamięci urządzenia, ale jednocześnie skompresuje przeglądane strony internetowe, abyśmy mniej płacili za transfer danych w sieciach 3G. Oprócz tego, oprogramowanie będzie za nas wyszukiwało najbliższe WiFi, abyśmy z internetu mogli korzystać całkowicie za darmo.

Rooms to kolejny, nowy aspekt w Windows Phone 8, o którym zostaliśmy wczoraj poinformowani. Jest to nic innego jak łącząca w sobie różne platformy społecznościowe, wspólna tablica, na której umieszczać możesz zdjęcia, materiały wideo, wiadomości oraz wydarzenia z dokładnie oznaczoną datą. Dzięki aplikacji Rooms masz dostęp do wszystkich najpopularniejszych social media w jednym miejscu!

Kids Corner jak z pewnością już się domyśliłeś, to natomiast kącik dla dzieci, w którym pociecha znajdzie wszystkie interesujące ją aplikacje, czyli przede wszystkim gry. Co więcej, dzięki Kids Corner możesz włączyć odpowiednie filtry telefonu oraz ograniczyć dziecku możliwość korzystania z pewnych funkcji – dzięki temu będziesz pewien, że nie zadzwoni ono przypadkowo do nikogo, czy też nie trafi na materiały nieodpowiednie dla swojego wieku.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama