Michał Rogowicz | 23-09-2013 13:02 |

Microsoft rezygnuje z rozwoju Skype dla Windows Phone 7.x

Skype logoMam wiadomość dla wszystkich posiadaczy starszych Lumii, a jednocześnie dla osób, które korzystają z komunikatora Skype. Oprogramowanie Skype dla smartfonów z Windows Phone 7.x przestaje być dalej rozwijane.

Gigant komputerowy oficjalnie potwierdza na swoim blogu, że kończy wspieranie i rozwój najpopularniejszego komunikatora internetowego Skype dla systemu operacyjnego Windows Phone. Oczywiście nie dotyczy to „Ósemki”, a jedynie Windows Phone 7.x.

Oczywiście Skype nie znika z oferty Windows Phone Store i nadal będzie go można pobrać na swojego smartfona, ale nowych funkcji się nie spodziewajmy.

Skype dla Windows Phone 7.x nie będzie już dalej rozwijany w żaden sposób – nie pojawią się nowe opcje, a i na poprawki też nie ma co liczyć. A szkoda, bo Skype dl WP 7.x nie należy do najlepszych aplikacji…

Microsoft porzuca Windows Phone 7.x

Gigant komputerowy potwierdza teraz to co się wydawało już wcześniej. W Windows Phone Store na próżno by szukać nowych ciekawych treści dla WP 7.x. Deweloperzy w żaden sposób nie wspierają już WP 7.x, ale z pewnością wina w tym też Microsoftu, bo gdyby chcieli to by zachęcili do publikacji.

Wydaje mi się, że Microsoft już zapomina o „Siódemce” i teraz zamierza skupić się na Windows Phone 8, aplikacjach do tej platformy, a także rozwijaniu nowych wersji.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama