Michał Rogowicz | 11-09-2014 11:02 |

Microsoft rezygnuje z marek Nokia i Windows Phone, czyli standardzik…

Nokia Lumia 830Kiedy dzisiaj przeczytałem formacje o tym, że Microsoft zamierza uśmiercić dwie marki, z których obecnie korzysta, to szczerze nic mnie to nie zdziwiło. Microsoft już od lat tworzy nową markę, promuje, pompuje miliony, a potem pach – uśmiercamy!

Microsoft już od lat prowadzi tą samą politykę. Przypomnę nazwy sklepów, usług, czy tabletów Surface, których już niedługo też nie będzie. Jeśli chodzi o markę Nokia, to akurat mnie to w ogóle nie dziwi. Od dawna było wiadomo, że Microsoft w końcu nie bezie korzystał z marki Nokia, ponieważ nie należy do nich i tylko do końca przyszłego roku dzierżawią dział telefonów komórkowych. Potem już Nokia może śmiało wrócić, dlatego ten ruch giganta komputerowego mnie nie dziwi. Teraz wszystkie nowe Lumie będą korzystać z oznaczenia Microsoft Lumia, ale będzie się to działo stopniowo. Tak, aby klienci byli świadomi, że nadal to te same Lumie i teraz produkuje Microsoft.

Windows Phone też do lamusa

Już wcześniej czytałem, że Microsoft w przyszłym roku zamierza zaprezentować system operacyjny Windows, który będzie kompatybilny z komputerami, tabletami oraz smartfonami. Dlatego Microsoft zamierza zrezygnować z marki Windows Phone na rzecz tylko Windows. W ten sposób nie będzie żadnego ograniczenia na wersję platformy.

Już podczas premiery smartfonów Lumia 730 Dual-SIM oraz Lumia 830, na materiałach promocyjnych widnieje logo Windows, a nie Windows Phone. Jest to na pewno pierwszy krok w procesie rebrandingu.

Microsoft zapewnia, że cały proces zmiany marki rozpocznie się już w tym roku i potrwa kilkanaście miesięcy, z pewnością do końca 2015 roku musi zostać zakończona. Na pewno jeśli chodzi o nazwę Nokia.

A Wy co sądzicie? Zdziwieni jesteście takim obrotem spraw?

źródło: news.softpedia.com

 • Pawel

  Do było do przewidzenia, dobrze że całej Nokii nie likwidując, bo bym chyba zawału dostał :/

 • dll

  Dobrze. Czyli zapewne Nokia powróci jako Brand dla któregoś chińskiego producenta Androidów (już teraz niektóre chińskie smartfony niczym nie ustępują uznanym producentom).

 • Pawel

  do dll: Ależ uchowaj Boże!!!

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama