Michał Rogowicz | 17-05-2013 12:54 |

Microsoft przygotował świetną aplikację YouTube, a Google każę ją usunąć…

YouTube dla Windows PhoneKilka dni temu pisałem o świetnym kliencie serwisu YouTube.com dla systemu operacyjnego Windows Phone 8. Aplikację przygotował Microsoft i jest naprawdę świetna, ale chyba długo nie będzie dostępna. Google nie podoba się kilka funkcjonaliści i każę ją usunąć do 22 maja. Mała wojenka?

Oprogramowanie YouTube zostało przygotowane przez Microsoft, ponieważ Google od początku twierdziło, że nie ma w planach stworzenia aplikacji dla Windows 8 oraz Windows Phone 8. Dlatego gigant komputerowy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przygotował bardzo dobry program.

Funkcjonalność YouTube dla Windows Phone 8 jest naprawdę bardzo spora, ale Microsoft wprowadził pewne opcje, które nie spodobały się potentatowi internetowemu.

Google zarzuca Microsoft`owi wprowadzenie trzech funkcji:

– brak reklam w filmach,
– możliwość pobrania na telefon,
– odtwarzanie filmów, które dostępne są tylko na wybranych platformach.

I za te właśnie opcje Google jest złe na Microsoft, ponieważ szczególnie te dwie pierwsze funkcje są zabronione, tzn. wprowadzanie w nich zmian.

“Content creators make money on YouTube by monetizing their content through advertising. Unfortunately, by blocking advertising and allowing downloads of videos, your application cuts off a valuable ongoing revenue source for creators, and causes harm to the thriving content ecosystem on YouTube. In addition, your application overrides specific decisions made by some content creators to keep their content from displaying on certain types of devices, which in many cases are due to exclusive distribution arrangements those content creators have with third parties. YouTube’s agreements with creators give them choices in how their content is presented and distributed, and your application takes away that control.”

część oświadczenia Google.

A na to Microsoft odpowiedział:

„YouTube is consistently one of the top apps downloaded by smartphone users on all platforms, but Google has refused to work with us to develop an app on par with other platforms. Since we updated the YouTube app to ensure our mutual customers a similar YouTube experience, ratings and feedback have been overwhelmingly positive. We’d be more than happy to include advertising but need Google to provide us access to the necessary APIs. In light of Larry Page’s comments today calling for more interoperability and less negativity, we look forward to solving this matter together for our mutual customers.”

Google napisało specjalne oświadczenie, w którym każe usunąć aplikację z Windows Phone Store do 22 maja 2013 roku. Microsoft długo nie czekał z odpowiedzią, że bardzo chętnie wprowadzi zmiany w oprogramowaniu, ale niestety Google nie udostępnia żadnego API i wsparcia. Microsoft ma nadzieje na szybką odpowiedź, aby wspólni klienci byli zadowoleni.

Google traci najwięcej

Według mnie Google traci na tym najbardziej. Po całej akcji zachowuje się jak małe dziecko – nie chce czegoś dać, a gdy ktoś się postarał i przygotował za nich świetną aplikację, to teraz strzela fochy. Oczywiście brak reklam to może coś nie fer, bo zyski tracą, ale czy to powód do takiej publicznej dyskusji? Nie jestem pewny… Wszystko można było załatwić między sobą…

Google już dawno powinno przygotować swoją aplikację, ale z prawdziwego zdarzenia i wtedy byłoby wszystko co chcą, a Microsoft na pewno by wtedy nie tworzył swojego oprogramowania.

Ciekawi mnie jak się ta cała sytuacja skończy… Czy faktycznie Microsoft usunie aplikację z Windows Phone Store…

A Wy co sądzicie? Microsoft z Google ostatecznie się dogada w tej kwestii?

 • asdfasdfsdf
  • Michal_Rogowicz

   dokładnie, mogliby się dogadać

 • kurde

  W zachowaniu Google niema nic dziwnego. Każdy by się wkurzył gdyby drugi zabierał mu i jego partnerom kasę z reklam. Mimo to powinni się dogadać.

 • grzegorz

  Microsoft zmiękczony

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama