Michał Rogowicz | 01-08-2013 11:56 |

Microsoft przegrał sprawę i musi zmienić nazwę usługi SkyDrive

SkyDriveGigant komputerowy Microsoft musi zmienić nazwę swojej usługi mobilnej SkyDrive, która oferuje gigabajty w chmurze. Microsoft przegrał sprawę w sądzie i w niedługim czasie będzie zmuszony do rebrandingu SkyDrive. W tej chwili nie ma żadnych propozycji nowej nazwy.

Co jest powodem rezygnacji z marki SkyDrive? Otóż przegrana batalia sądowa z firmą British Sky Broadcasting Group, która oskarżyła Microsoft, że korzysta z ich znaku towarowego.

I sąd w Wielkiej Brytanii przyznał rację British Sky Broadcasting Group i Microsoft musi zmienić nazwę usługi SkyDrive. Rebranding dotyczy nie tylko Europy, ale całego świata. Porozumienie zostało zawarte w taki sposób, że Microsoft ma określony czas, aby spokojnie przejść ten proces. Ile dokładnie czasu? Tego niestety nie podano…

Oczywiście podpisany kompromis obejmuje również sprawy finansowe, ale w tej chwili obie firmy milczą jak grób.

Rzecznik Microsoftu w wywiadzie dla The Verge przyznał, że cieszy go osiągnięte porozumienie i zapewnia, że Microsoft nadal będzie oferował usługę mobilnej chmury. Jednak nie podano żadnych konkretnych danych.

Co ciekawe to nie pierwszy przypadek giganta komputerowego związany z nietrafianą nazwą. Już wcześniej Microsoft musiał zrezygnować z nazwy Metro, ponieważ też naruszała interesy innych firm.

A ktoś z Was ma jakąś propozycję nazwy alternatywną dla SkyDrive? 🙂

  • arek033

    Nowa nazwa dla SkyDrive Mogła bt być Microsoft Drive

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama