Michał Rogowicz | 25-04-2014 15:52 |

Microsoft oficjalnie przejął dział Nokia Devices and Services

Microsoft i NokiaZgodnie z zapowiedziami. 25 kwietnia 2014 roku firma Microsoft oficjalnie sfinalizowała przejęcia działu Nokia Devices and Services. Wszystkie odpowiednie urzędy wyraziły zgodę, więc transakcja o wartości ponad 5 mln dolarów została dokończona.

Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie. Jego możliwości i zasoby związane z urządzeniami mobilnymi przyspieszą naszą transformację Wraz z partnerami pozostajemy skupieni na szybszym dostarczaniu innowacji, w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa mobilność i technologie chmurowe.

powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft.

Były prezes i dyrektor generalny firmy Nokia, Stephen Elop będzie bezpośrednio raportować do Satyi Nadelli. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria. Do Microsoft dołączy personel o dużym doświadczeniu branżowym, pracujący w ponad 130 obiektach w 50 krajach świata, m.in. w kilku fabrykach, które projektują, rozwijają, wytwarzają i sprzedają szeroką gamę innowacyjnych urządzeń, telefonów komórkowych oraz usług. W ramach transakcji Microsoft będzie honorował wszystkie istniejące gwarancje na istniejące urządzenia.

Według IDC w czwartym kwartale 2013 r. Windows Phone wzmocnił swoją pozycję w czołowej trójce systemów operacyjnych i był najszybciej rozwijającą się platformą wśród systemów mobilnych z 91-procentowym wzrostem rok do roku. Windows Phone cieszy się dużą popularnością także w Polsce, zajmując drugą pozycję wśród systemów mobilnych.
 

  • Jakub Sewehli

    I co teraz? serwis zmieni nazwe na InfoMicrosoft.pl?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama