Michał Rogowicz | 26-11-2013 13:47 |

Microsoft obiecuje poprawki w Skype dla Windows Phone

skype logo Microsoft obiecuje poprawki w Skype dla Windows PhoneJa nadal nie mogę zrozumieć, jak Microsoft dla swojego priorytetowego systemu mobilnego nie potrafi przygotować stabilnej aplikacji komunikatora Skype. Choć dla konkurencji ma świetnie. Jednak teraz ma się to zmienić… Ciekawe…

Do tej pory użytkownicy Skype dla Windows Phone narzekają na funkcjonalność oprogramowania. I wcale im się nie dziwie, bo ja sam nie mogę zrozumieć, jak Microsoft może mieć tak słabą aplikację Skype dla swojego systemu mobilnego. Ale pojawiło się światełko w tunelu… Zapowiadane są zmiany i to stosunkowo spore, a potwierdza to redakcja theverge.com, która widziała już nową wersję komunikatora internetowego dla Windows Phone.

Skype – co boli teraz?

Ja obecnej wersji Skype dla Windows Phone nie uważam za udaną. Zawiera sporo błędów, co potwierdzają też inni użytkownicy. Ja chyba najbardziej narzekam na powiadomienia, które dla mnie działają w sposób dziwny. Nie sposób zrozumieć metody ich pojawiania się. Czasami są one nieaktualne kilka dni, ale być może to wina złej synchronizacji pomiędzy wszystkimi kontami Skype, które mamy obecnie w użyciu.

P.S. Microsoft tłumaczy się wszystkimi błędami, że teraz zmienia technologię na chmurę i przygotowanie odpowiedniej aplikacji nie jest takie proste.

Nowy Skype dla Windows Phone. Co poprawią?

Microsoft zapewnia, że na pewno zostanie poprawiona synchronizacja danych. Już teraz, gdy ktoś przeczyta wiadomość na jednym urządzeniu, to nie pojawi się już ona jako nieprzeczytana na innym sprzęcie. Jest to niby proste i logiczne, ale do tej pory w Skype dla Windows Phone to nie do końca działało, jeśli w ogóle.

Powiadomienia mają się teraz pojawiać tylko na aktywnym obecnie koncie
, czyli urządzeniu, gdzie jesteśmy zalogowani. Na pozostałym sprzętach już nie powinny się ujawniać. I mam nadzieje, że faktycznie tak będzie, bo ten bug mnie bardzo irytuje.

Programiści Microsoftu nada nie mają sobie poradzić z jednym błędem. Dotyczy on dźwięku połączenia przychodzącego, który nie znika po odebraniu. Gigant komputerowy nadal z tym walczy i jak twierdzi nie jest to takie proste.

Jak powiedział Jeff Kunins z Skype:

Jest to błąd, który jest z reguły prosty. Ale jednak naprawdę tego jest naprawdę trudna. Szczególnie na takiej platformie jaką jest Windows Phone.

Czyżby narzekał na „jądro” platformy Microsoftu?

Kiedy nowy Skype?

Niestety takiej informacji ie przekazano i raczej nie spodziewam się premiery jeszcze w tym roku. Mi się wydaje, że aktualizacja pojawi się dopiero po nowym roku wraz z nową wersją systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. Zgadzacie się?

  • M_ikolaj

    Niech załatwią jeszcze sprawę z wydajnością. Bo obecnie SKYPE na WP absurdalnie szybko wysysa baterie telefonu…

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama