Michał Rogowicz | 21-10-2014 16:39 |

Microsoft Lumia zamiast firmy Nokia!

Microsoft logoI staje się to, co było jasne już od kilku tygodni. Marka Nokia nie tylko znika z obudowy smartfonów Lumia, ale i zostanie zastąpiona w kwestiach marketingowych przez Microsoft Lumia. Teraz to Microsoft Lumia będzie podawany jako producent smartfonów Lumia.

Francja jest pierwszym krajem, gdzie Nokia zniknie i zostanie zastąpiona przez Microsoft Lumia. Już teraz trwa przekierowanie strony. Ponadto wszystkie nazwy kont w serwisach społecznościowych – Facebook, twitter, YouTube itp. – zostaną zmodyfikowane. Zniknie Nokia, a pojawi się Microsoft Lumia. Proces rebrandingu w kolejnych krajach powinien się rozpocząć już niedługo, a zakończony zostanie w przeciągu kilku tygodni. W Polsce nie wiadomo konkretnie kiedy…

To teraz Microsoft Lumia będzie podawany jako producent smartfonów Lumia. I w sumie jest racjonalna decyzja, skoro Microsoft przejął dział telefonów, to musiał w końcu reklamować się jako producent, skoro umowa, z Nokią, jest ważna do końca 2015 roku.

Nadal nie wiadomo jaka nazwa zagości w miejscu słowa Nokia na obudowie smartfonów Lumia. Być może będzie to Microsoft, a być może Lumia. Sam nie wiem, co byłoby lepsze, a Wy co sądzicie? Od razu Microsoft, czy najpierw Lumia?

źródło: The Verge

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama