Michał Rogowicz | 13-11-2014 13:16 |

Microsoft Lumia 940. Flagowy smartfon na horyzoncie? Specyfikacja robi wrażenie

Nokia Lumia 930Microsoft już oficjalnie zaprezentował swój pierwszy smartfon, czyli Lumia 535, ale w sieci pojawiły się ciekawe informacje o drugim smartfonie Microsoftu. Będzie to Microsoft Lumia 940 z naprawdę mocną specyfikacją, m.in. aparat PureView 24 Mpix z nagrywaniem w jakości 4K, 3 GB RAM.

Microsoft Lumia 940 jeśli okaże się prawdziwy, to może być naprawdę ciekawym urządzeniem. Według plotek smartfon będzie miał mocną specyfikację. Na przodzie Lumii 940 widnieje 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości full HD. Ekran będzie pokryty szkłem Gorilla Glass 4, który zabezpieczy go przed uszkodzeniami mechanicznymi. System operacyjny to najnowsza generacja Windows Phone. Właściwie będzie to już Windows 10, bo od tej generacji nie będzie już trzonu „Phone.

Prawidłowe działanie smartfona Microsoft Lumia 940 ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 805 o częstotliwości taktowania zegara 2,7 GHz oraz 3 GB RAM. Są to naprawdę mocne podzespoły, które mogą zapewnić szybkie i niezawodne działanie urządzenia. Ale w sumie już teraz Lumia 930 działa bez zarzutu. Przy normalnym użytkowaniu smartfona nie będzie widać różnicy. Mimo to marketingowo na pewno będzie to fajnie wyglądać.

Microsoft zamierza zaskoczyć aparatem fotograficznym. W Lumii 940 ma się pojawić nowa generacja PureView z matrycą 24 Mpix, która umożliwi nagrywanie filmów w jakości 4K przy 60fps. Z przodu pojawi się kamera 5 Mpix do wideo rozmów oraz zdjęć typu selfie. Wymiary Lumia 940 to 137x71x8.9 mm, a waga wynosi 149 g.

Co sądzicie o tej Lumii? Czy taka specyfikacja jest godna flagowemu smartfonowi z Windows 10? Moim zdaniem tak, ale na pewno nie może zabraknąć NFC, a także przypadałoby się jakieś innowacyjne rozwiązanie.

źródło: phonearena.com

 • Artur Kwiatkowski

  Taki mały #protip
  dla czytających tego typu wycieki i piszących o tego typu wyciekach: z podzespołami jest tak, że
  producent (np. Qualcomm, Corning) najpierw prezentuje dany produkt, na
  prezentacji podają termin wprowadzenia na rynek i w okolicach
  wyznaczonego terminu prezentowane są urządzenia finalne wyposażone w
  dany element. W tym wypadku nasza Lumia 940 jest wyposażona w szkło
  ochronne Gorilla Glass 4 (producent Corning), o którym nikt jeszcze
  nawet nie mówił. Tym sposobem wyciągamy wniosek: ten „przeciek” to FAKE. W ten sposób dobre portale (patrz WindowsCentral) oceniają wiarygodność wycieków i decydują czy publikować czy nie.

  • Racja, ale z drugiej strony, to może jest właśnie wyciek nowej generacji Gorilla Glass…

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama