Michał Rogowicz | 29-04-2015 11:45 |

Microsoft Lumia 640 oraz 640XL. Najczęściej zadawane pytania dotyczące Office 365

Microsoft Lumia 640XLSmartfony Microsoft Lumia 640 oraz Lumia 640XL mogą się pochwalić roczną licencją na pakiet biurowy Office 365. Oczywiście podobna promocja jest dostępna dla wszystkich Lumii, ale w przypadku tych modeli jest nieco inaczej. Dodatkowo urządzenia mają dostęp do dodatkowych usług Microsoftu, m.in. 1 TB w OneDrive oraz darmowe minuty w komunikatorze Skype.

Roczna subskrypcja usługi Office 365 Personal dla osób, które zakupiły Lumia 640 lub 640 XL obejmuje: pełne, stacjonarne wersje aplikacji z pakietu Office, w tym programy, takie jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook; dostęp na wszystkich urządzeniach – na jeden komputer stacjonarny PC (Surface Pro 3 traktowany jest również jako komputer stacjonarny) lub Mac, jeden tablet, np. tablet z systemem Windows, iPad® lub tablet z systemem Android, a dodatkowo łatwy dostęp na jeden smartfon. Inne korzyści wynikające z subskrypcji obejmują 1 TB bezpłatnej pamięci w usłudze OneDrive przez jeden rok plus miesięczny przydział 60 minut rozmów międzynarodowych przez Skype’a ważny przez rok i obejmujący ponad 60 krajów, a także połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi w 8 krajach (oferta Skype dotyczy jedynie wybranych krajów).

Oferta dotyczy smartfonów Lumia 640 i Lumia 640 XL.

Jaki jest okres obowiązywania oferty?

Zakup kwalifikowany musi zostać dokonany w okresie od 1 kwietnia 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. Z oferty trzeba skorzystać do 14 sierpnia 2015 r. Proszę pamiętać, że w poszczególnych krajach oferta może zacząć obowiązywać w różnych terminach.

Kto może skorzystać z oferty Office 365 Gift?

Klienci, którzy zakupili nowy telefon Lumia 640 lub Lumia 640 XL, w okresie obowiązywania promocji.

Jak uzyskać dostęp do oferty Office 365 Personal? Jak można skorzystać z oferty?

Należy wejść do Sklepu i pobrać aplikację Office 365 gift, następnie trzeba ofertę odblokować i aktywować subskrypcję, korzystając z konta Microsoft. Aby skorzystać z oferty, konieczne jest połączenie internetowe.

Jak założyć konto Office 365?

Po odblokowaniu oferty za pomocą aplikacji Office 365 użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi tego, jak można aktywować ofertę. Zaleca się, aby aktywacja przeprowadzona została na komputerze PC/Mac lub na tablecie, na których pakiet Office ma zostać zainstalowany i gdzie ma się zamiar z niego korzystać.

A co, jeśli już korzystam z subskrypcji Office 365?

W przypadku osób korzystających już z subskrypcji Office 365 Personal zostanie ona wydłużona o kolejny rok.

Jak można odblokować inne elementy oferty po tym, jak zostanie ona aktywowana za pomocą aplikacji Office 365 gift?

Po wykonaniu instrukcji zawartych w wiadomości e-mail automatycznie uaktywni się wirtualny dysk OneDrive. Po aktywowaniu oferty odblokować będzie można ofertę dotyczącą programu Skype i zarządzać instalacjami w urządzeniu na stronie „Moje konto” – www.office.com/myaccount.

W jaki sposób aplikacja Office 365 Gift korzysta z mojego konta Microsoft?

Aplikacja Office 365 Gift automatycznie odczytuje dane dotyczące konta Microsoft użytkownika z jego telefonu.

Jakie konta Microsoft potrzebne mi będą, aby uzyskać dostęp do oferty Office 365 Personal i z niej skorzystać? Czy potrzebne mi będzie oddzielne konto w usłudze Office 365 Personal?

Aby skorzystać z usługi Office 365, potrzebne jest jedynie konto Microsoft. W celu wykonywania darmowych połączeń potrzebne będzie konto w programie Skype, które można aktywować na stronie „Moje konto” (oferta dotycząca programu Skype dotyczy jedynie wybranych krajów).

Dlaczego nie mogę skorzystać z oferty Office 365?

Powodem może być szereg problemów:
– Oferta może być niedostępna w danym regionie
– Oferta się zakończyła
– Telefon użytkownika nie uprawnia go do skorzystania z oferty
– Konto Microsoft zostało już wykorzystane do aktywowania oferty
– W telefonie nie został zainstalowany system Windows Phone 8.1
– Do telefonu nie włożono karty SIM
– W czasie próby skorzystania z oferty telefon nie był połączony z internetem
– Nie można zweryfikować telefonu lub konta Microsoft. Przyczyną może być fakt, że telefon został aktywowany niedawno – proszę poczekać 24 godziny, a następnie spróbować ponownie.

Przez przypadek usunąłem aplikację Office 365 Gift, zanim zdążyłem skorzystać z oferty. Co mam zrobić?

Wystarczy powtórnie zainstalować tę aplikację, a następnie spróbować ponownie.

Czy mogę otrzymać większą liczbę subskrypcji Office 365 Personal, jeśli posiadam więcej kwalifikujących się urządzeń?

Tak. Oferta obowiązuje dla każdego nowego telefonu Lumia 640 lub Lumia 640 XL zakupionego w okresie obowiązywania promocji.

A co, jeśli już korzystam z subskrypcji Office 365 Home?

W trakcie aktywowania oferty Office 365 przedstawione zostaną opcje przeznaczone dla użytkowników posiadających subskrypcję Office 365 Home. W chwili obecnej zdecydować trzeba będzie, czy chce się zatrzymać subskrypcję Office 365 Home i skorzystać z innego konta Microsoft, aby aktywować subskrypcję Personal, czy też obniżyć kategorię swojej subskrypcji do wersji Personal i wydłużyć okres jej obowiązywania o jeden rok.

Czy muszę kontynuować subskrypcję po wygaśnięciu trwającego jeden rok okresu bezpłatnego?

Nie, po zakończeniu trwającego jeden rok okresu bezpłatnego użytkownik nie musi wykupić subskrypcji na dalszy okres.

źródło: Microsoft

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama