Michał Rogowicz | 23-05-2013 12:13 |

Microsoft aktualizację YouTube… Usuwa tylko częściowo to co chciało Google

YouTube dla Windows PhoneKilkanaście dni temu Microsoft przygotował świetną aplikację YouTube dla Windows Phone i wprowadził takie funkcje, z których Google zadowolone nie było, delikatnie pisząc. Teraz pojawiła się aktualizacja, ale całego problemu nie rozwiązano.

Aplikacja YouTube od Microsoftu pojawiła się w Windows Phone Store kilkanaście dni temu i od razu była rozchwytana przez użytkowników, bo była funkcjonalna i dobrze wykonana. Interfejs jest przejrzysty, a do tego opcji było bardzo dużo. I niektóre z tych funkcji zdenerwowało Google. Chodziło o:
– brak reklam,
– możliwość pobierania filmów,
– odtwarzanie filmów teoretycznie zablokowanych.

Potentat internetowy Google zażądał, aby Microsoft do 22 maja 2013 roku usunął aplikację z Windows Phone Store.

Tak się nie stało, ale Microsoft zaktualizował oprogramowanie YouTube, które usunęło dwa z trzech błędów. Zostały tylko reklamy, a raczej ich brak. Wydał nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Microsoft updated the Windows Phone YouTube app to address the restricted video and offline video access concerns voiced by Google last week. We have been in contact with Google and continue to believe that our two companies can work together to hone an app that benefits our mutual customers, partners and content providers. We’re earning new customers every day, with IDC reporting recently that Windows Phone posted the largest year-over-year gain among leading operating systems. We look forward to working with Google to maintain a great YouTube experience for the growing number of people who rely on both of our respective products.

Ciekawi mnie czy reklamy zostaną, czy jednak Google z Microsoftem je zablokują. Wydaje mi się, że teraz musi się Google wykazać, bo inaczej Microsoft już by tą opcję naprawił. Skoro z tamtymi mu tak sprawnie poszło…

  • rolek

    A jeżeli nie zaktualizuje tej aplikacji to czy opcja pobierania będzie dalej możliwa?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama