Mchał Rogowicz | 18-03-2015 10:33 |

Meizu MX4 Supreme. Smartfon z Androidem stworzony razem z firmą Nokia?

Meizu MX4 Supreme by Nokia
W sieci pojawiło się bardzo ciekawe zdjęcie, które jest dość tajemnicze, ale i niezwykle interesujące. Najwyraźniej firmy Meizu oraz Nokia obecnie współpracują ze sobą, tak aby stworzyć jak najlepszy smartfon z Androidem. Nie wiadomo, czy Meizu MX4 Supreme miałby logo Nokia na obudowie, ale wiadomo, że Nokia będzie mieć duży wpływ na produkcję.

Choć Nokia oficjalnie nie może jeszcze produkować smartfonów (do końca 2016 roku), to jednak może pomagać zewnętrznym firmom w doradzaniu i produkcji. Tablet internetowy Nokia N1 powstał z Foxconnem i cieszy się olbrzymią popularnością w Chinach, jak na porudkt Nokii. Oczywiście wyników sprzedażowych Samsunga, czy Apple nie pobije, ale widać, że Klienci nadal pamiętają o marce Nokia. Ja bardzo chciałbym, aby Nokia N1 pojawiła się w Polsce…

Wracając do tematu samego smartfona, to Meizu MX4 Supreme ma powstać przy współpracy z Nokią. Jaki wkład będzie fińskiego producenta? Tego nie wiadomo i pewnie nie dowiemy się za szybko, jeśli w ogóle. Jedno jest pewne – ten sprzęt nie pojawi się na rynku jako Nokia, bo umowa z Microsoftem tego zakazuje. Niestety za wiele na temat specyfikacji technicznej również nie wiadomo. W sumie nic nie wiadomo, a jedynie można się domyślać.

Na zdjęciu widać wielki napis 60, co może sugerować aparat fotograficzny o matrycy 60 Mpix? Co sądzicie, jest to realne? Marketingowo by to świetnie wyglądało, a Nokia ma olbrzymie doświadczenie w dostosowaniu obiektów do smartfonów i „wyciśnięcia” z nich najlepszych jakości.

Zobacz także: Nokia 1100 z Androidem 5.0. Nokia niemal na pewno powróci na rynek smartfonów!

Jest również szansa, że produkt tej współpracy pojawi się również w Polsce. Powód? Otóż w naszym kraju można już kupić inny model tej firmy, jest to Meizu MX4. Niewykluczone, że w Chinach oprócz smartfona Meizu oraz Nokii zobaczymy także telefon Nokia C1 z systemem operacyjnym Android, ale nie wiem czy premiera nie odbędzie się dopiero po zakończeniu umowy z Microsoftem.

A Wy co sądzicie? Nokia powinna wrócić na rynek? I „skopać dupska” innym producentom? 🙂

źródło: phonearena.com

 • krakus

  „Nokia ma olbrzymie doświadczenie w dostosowaniu obiektów do smartfonów i “wyciśnięcia” z nich najlepszych jakości.” – przypomnę tylko że teraz inżynierowie nokii pracują dla micro$oftu, więc wszystkiego, czego można się spodziewać to użyczenie chińczykom /pewnie za gruby hajs/ logo nokii.

  • dsafsd

   nie tam nie wszyscy

  • Oczywiście do Microsoftu odeszło sporo pracowników, ale moim zdaniem są na kontrakcie i zawsze mogą wrócić….

 • eryk

  Podrasowany aparat z mojej 808, obowiązkowo ksenon i biorę w ciemno 🙂

  • a może z L1020? W sumie to bardzo podobne rozwiązania

   • Marek Majewski

    Miałem 808, mam 1020. Ogólnie możliwości 1020 większe, ale szybkość uruchamiania i reakcji aparatu w 808 były dużo lepsze. Liczyłem mocno na Denim, ale nie wiele pomogło w tej sprawie.

 • BemolPL

  Nokia sprzedaje się po raz kolejny… Ile w tej „Nokii” będzie Nokii ? Nic. Całe doświadczenie, ludzie w rękach MS. Dział Mobilny Nokia to legenda, nokia nie ma fabryk. Mogą jedynie licencjonować i wmawiać że projektowali urządzenie. Szkoda.. Najbardziej ubolewam nad śmiercią MeeGo, Symbian.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama