Michał Rogowicz | 27-08-2013 12:23 |

Mam Nokie 6210 i używam jej od dwóch tygodni! Nie oddam już jej!

Nokia 6210Od jakichś dwóch tygodni namiętnie korzystam z telefonu komórkowego Nokia 6210. Z pewnością osoby powyżej 20 lat doskonale znają ten model i pewnie teraz mi zazdroszczą! Przynajmniej wszyscy moi znajomi chcą go od razu ode mnie odkupić! 🙂 A jak sprawuje się Nokia 6210 w dzisiejszych czasach, czasach internetu? 🙂

Nokia 6210 kiedy to było…

Nokia 6210 to telefon komórkowy, który pojawił się w sprzedaży w 2000 roku zaraz przed kultową Nokia 6310i. Jednak 6210 to również doskonale wykonany model. Jego konstrukcja była bardzo wygodna dla użytkownika, telefon świetnie leżał i dalej leży w dłoni. Klawisze, dobra jakość głośnika oraz wytrzymała bateria to były jedne z największych zalet tego urządzenia. I dalej faktycznie się to sprawdza. Cały układ klawiatury nadal użytkuje się doskonale.

Ale to nie jedyne funkcje, które rewolucjonizowały rynek. Pamiętacie jak mogliśmy sobie wgrywać dzwonki, czy logo operatora? Pamiętacie wapster.pl i usługi, które oferował? 🙂

Nokia 6210

Była także IrDA, która obecnie odeszła do lamusa, ale w tamtych czasach służył jak Bluetooth teraz. Tylko sprawiał o wiele więcej kłopotów, a transfer danych był wolniejszy. Był także wbudowany modem HSCSD z prędkością 38.400 bps.

Nokia 6210

Nokia 6210 jak się użytkuje teraz…

Moja Nokia 6210 pochodzi z stycznia 2002 roku, a wersja oprogramowania to v05.066. Ten model został zakupiony w sieci Plus, co widać na obudowie. Kiedyś ściągnięcie simlocka było płatne, teraz udało mi się to w 10 sekund za pomocą wyszukiwarki Google 🙂 A jak Nokia sprawuje się w praktyce?

Nokia 6210

Codziennie wykonywanie połączeń, czy pisanie SMSów nie stanowi problemu i jest raczej bezkonfliktowe. Szczególnie rozmowy wypadają dobrze. Niestety teraz ten zachwalany polski słownik T9 nie działa już tak świetnie, jak w 2000 roku 🙂 Jednak nadal pisanie jest raczej przyjemnie, ale jednak nieco wolne. Litery już tak szybko się nie pojawiają, a zasób słownika jest nieco ubogi.

Wyświetlacz w Nokii 6210 nie jest duży, ale nawet w dzisiejszych czasach rozmiar ekranu jest optymalny. Wszystko na nim widać czytelnie, a monochrom jeszcze poprawia widoczność. Fajnie tak powrócić do czarnych pikseli i żółtego podświetlenia 🙂

Bardzo często gdy musiałem gdzieś wykazać się cierpliwością, to korzystałem z niezawodnego… no właśnie czego? 🙂 No oczywiście, że SNAKE! 🙂 W mojej Lumii… tak właśnie chciałem napisać 🙂 W mojej Nokii 6210 mam Snake w wersji II. Pamiętacie swój rekord? Ja obecnie mam ponad 2 tys. punktów Ale to wynik mojego brata, nie mój 🙂 Ja jak na razie mogę się pochwalić wynikiem na poziomie 900 punktów.

Nokia 6210 rekord Snake II

Z czego jeszcze korzystałem? Oprócz telefonowania, SMSowania, książki telefonicznej oraz Snake? Hm…. zdarzyło mi się kilkakrotnie uruchomić kalkulator.

W dzisiejszych czasach żadnych innych funkcji nie potrzebowałem. Portu IRDA już nie ma, tej wersji transmisji danych też się nie używa, a kalendarz w obecnej formie mi nie odpowiada…

Jeśli chodzi o wydajność baterii. To jest to nadal oryginalne ogniwo – żadne zastępstwo. Codziennie wykonam z dwa połączenia, wyśle kilka SMSów, co pozwala Nokii 6210 wytrwać, bez dodatkowego zasilania, kilka dni, do tygodnia.

Nokia 6210

Nokia 6210 – NIE oddam 🙂

Chociaż obecnie Nokia 6210 nie jest mocno eksploatowana, bo nie ma wielu przydatnych funkcji, to na pewno wiem, że zostanie u nas w rodzinie. Jeśli brat ją będzie chciał sprzedać na pewno ja ją odkupię, lecz nawet na to bym nie liczył 🙂 Z ciekawości sprawdzałem ile za Nokie 6210 trzeba zapłacić na Allegro… Ceny są różne – od kilkudziesięciu do nawet dwustu złotych.

Użytkowana przeze mnie Nokia 6210 to w pełni działający telefon – bez żadnych wad. Sama obudowa też jest w niezłym stanie… Co możecie zobaczyć na zdjęciach. Ale co ważne Nokia 6210 doskonale leży w dłoni 🙂

Nokia 6210

Na koniec powiem Wam, że Nokia 6210 doskonale także wyróżnia z tłumu 🙂 Wszędzie gdzie tylko pojawiłem się z tym modelem wzbudziłem zainteresowanie. I nie to tylko wśród mężczyzn, ale płci pięknej. Panie również pamiętały i zachwalały sobie ten model. Wszyscy pamiętają go jako wygodny telefon z wytrzymałą baterią. Zdarzało się tez, że był mylony z 6310i.

 • Posiadacz6310

  Ja mam jeszcze 6310i! 😀

 • Mikołaj

  A ja 5110!

  • i jak się sprawuje? 🙂

   • Mikołaj

    Bez zarzutu, mam ją jako telefon zastępczy. ;D Żadna nie łapie tak zasięgu jak „stara nokia z antenką”.

    • hehe a antenka dalej sprawna? 😀

     • Mikołaj

      Tak, a telefon jaki zadbany… ;p

 • Zakrza

  „Od jakiś dwóch tygodni” – „jakichś”
  „Była także IrDA, która obecnie jest odeszła do lamusa” – bez „jest”
  „Szczególnie rozmowy wypadają szczególnie dobrze” – wiem, o co chodzi, ale dwa razy „szczególnie” nie wygląda szczególnie ładnie:P

  Przyjmę posadę korekty w zamian za możliwość testowania sprzętu;)

  Jako „Forever alone” może kupię sobie też taką;)

  Co do Snake’a to parę razy udało mi się zapełnić całą planszę. Nie pamiętam ile to było punktów.

  • dzięki 🙂

   • Zakrza

    Ale ja piszę poważnie;p Jako redaktor tego serwisu dostajesz telefony do testowania?

    • tak

     • Zakrza

      No to widzisz. Proponowałeś mi kiedyś pracę, a o tym nie wspomniałeś 😛

 • marcin r

  Oddawaj 🙂

 • yhy

  Ja w swojej mikro kolekcji mam min. 3330. Jest także 6100 z HS-1C i staro wyglądająca 1280. Jak kupię do 6100 słuchawki z radiem i nową baterię to odstawię na jakiś czas 808.

 • gregor

  „za pomocą przeglądarki Google” raczej wyszukiwarki 😛 ja i tak osobiście już wolę binga 😛

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama