Michał Rogowicz | 30-06-2014 12:47 |

Na smartfonach Lumia pojawi się „Nokia by Microsoft”

Nokia Lumia 2520Odkąd tylko pojawiła się informacja, że firma dział telefonów komórkowych Nokia został przejęty przez Microsoft, sporo osób zastanawiało się teraz co będzie widoczne na obudowie. Najprawdopodobniej będzie to Nokia by Microsoft.

Informacje przekazał niezawodny @evleaks w serwisie mikroblogowym Twitter. Według niego na smartfonach nie zobaczymy loga Lumia, samego Nokii czy Microsoft. Gigant komputerowy chyba nie chce drastycznie przejść z Nokii na Microsoft. W sumie to mogłoby się za źle skończyć. Chyba, że przeprowadzono by ogromną kampanie informacyjną.

Łatwiejszym sposobem jest umieszczenie nazw dwóch firm na nowych smartfonach Lumia. Urządzenia z serii Lumia teraz na obudowie będą miały nazwę Nokia by Microsoft. Kiedy pierwszy taki sprzęt pojawi się na rynku? Tego nie wiadomo, ale ja przewiduje, że będzie to jeszcze w tym roku. Może od razu kilka produktów, co sądzicie?

Ponadto na tabletach internetowych zniknie marka Surface i zostanie zastąpiona przez Lumia. Teraz nowe tablety Microsoftu nie będą już Surface, a Lumia. Czy ta zmiana jest dobrym krokiem? Ja nie jestem przekonany, choć Lumia jest na pewno bardziej rozpoznawalna niż Surface.

 • Alex

  Surface według mnie brzmi fajniej niż Lumia. Zresztą łączenie wszystkiego jedną nazwą tez nie wydaje mi się być dobrym krokiem.

 • Matthew Duchovny

  Moim zdaniem Surface także brzmi lepiej niż Lumia. Jakoś bardziej kojarzy z tabletami. Jednak nie dziwię się zmianie, w końcu dotychczasowy tablet Microsoftu nie cieszył się sporą popularnością.
  Co do „Nokia by Microsoft”, mi się osobiście podoba. Nie będą udawać Nokii a jednocześnie wzmocnią jedną markę swoją. Przydałby się teraz flagowiec, najlepiej z połączenia jakiegoś metalu i szkła (pewnie GG3). Coś eleganckiego i miłego dla oka z dobrymi parametrami.
  Zobaczymy jak będzie to wszystko wyglądało po premierze 8.1. 😉

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama