Michał Rogowicz | 26-01-2015 13:28 |

RM-1072. Nowa tajemnicza Lumia to tańsza wersja Nokia Lumia 830?

Nokia Lumia 830Microsoft obecnie skupia się na niszowych, tanich smartfonach Lumia, dzięki którym może szybko zyskać udział w rynku. Platformie Windows Phone po prostu taki sukces jest potrzebny… I kontynuacją dla tej polityki ma być tajemnicza Lumia RM-1072, która ma mieć aparat fotograficzny o matrycy 8,7 Mpix.

W tej chwili nie wiadomo jak będzie wygląda smartfon ukrywający się pod oznaczeniem Lumia RM-1072, ale według nieoficjalnych informacji ma to być tańsza wersja smartfona Nokia Lumia 830. Może Microsoft chce w ten sposób odsunąć w cień ostatni smartfon Lumia z logiem Nokia na obudowie i skupić się na promocji nowej Lumii, która będzie alternatywą dla Lumii 830. Wcale by mnie to nie zdziwiło…

Smartfon RM-1072 ma mieć 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p. W jakiej technologii zostanie wykonany? Niestety nie wiadomo, ale ja stawiam na IPS. Zainstalowany system operacyjny to oczywiście Windows Phone 8.1. Prawidłowe funkcjonowanie urządzenia ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 oraz 1 GB RAM. Na wszelkie dane oraz aplikacje zarezerwowano 8 GB, ale w każdej chwili będzie można skorzystać z slotu microSD.

Dużym atutem Lumii ma być aparat fotograficzny o matrycy 8,7 Mpix. Technologia? Najprawdopodobniej będzie to PureView znane z Lumii 920 lub Lumii 925. Z przodu będzie kamera 0,9 Mpix.

Tajemnicza Lumia RM-1072 ma być dostępna w dwóch wariantach – single oraz Dual-SIM. Cena będzie wynosić około 275 dolarów. W tej chwili urządzenie zdobyło certyfikat w Indiach i pewnie na tamtym rynku pojawi się w pierwszej kolejności. Jednak żadnej konkretnej daty jeszcze nie ujawniono.

A Wy co sądzicie? Tańsza wersja Lumii 830 jest potrzebna?

źródło: nokiapoweruser.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama