Michał Rogowicz | 26-01-2015 12:43 |

Hybrydowy smartfon/tablet od Microsoftu? Jest szansa, ale na razie zobaczcie koncept Lumia Communicator [wideo]

Lumia Communicator konceptNa rynku można spotkać już sporo urządzeń hybrydowych. Są aparaty, ostatnio modne są tablety, a niewykluczone, że niedługo pojawią się smartfony. I to właśnie Microsoft ma nad takim produktem pracować. Jak na razie możemy przyjrzeć się konceptowi Lumii Communicator, który wygląda oryginalnie…

Obecnie mam sporo do czynienia z tabletami hybrydowymi, ale jeszcze nie miałem okazji testować smartfona. W sumie teraz do takich urządzeń można podpiąć zewnętrzną klawiaturę. Jednak żaden producent jeszcze nie zdecydował się na takie brandowanie.

Według nieoficjalnych informacji, Microsoft ma właśnie pracować nad takim urządzeniem. W laboratoriach producenta ma właśnie powstać hybrydowy smartfon/tablet/laptop. Co z tego wyjdzie? Na razie nie wiadomo… I pewnie za szybko żadne konkretny się nie pojawią, przynajmniej mi się tak wydaje. Ale na razie możemy skupić się na koncepcie hybrydowej Lumii Communicator.

Jest to autorski projekt Omar Pirela, fana Nokii lub Microsoftu, trudno to jednoznacznie ocenić, ale w sumie najlepsze będzie określone, że jest to fan Lumii.

Lumia Communicator koncept

Głównym założeniem jest oczywiście jedność klawiatury oraz dotykowego ekranu, coś jak w komunikatorze Nokia E7. Jednak tutaj system to oczywiście Windows, a nie Symbian. Użytkownik do dyspozycji miałby dwa ekrany AMOLED, pakiet biurowy Office 365. Według autora, Lumia Communicator miałaby aparat fotograficzny 20 Mpix marki ZEISS, z 360-stopniowym ksenonowym flashem.

Lumia Communicator miałaby być produktem przeznaczonym dla biznesu i faktycznie wśród takiej grupy mógłby okazać się hitem. Ja jestem ZA, ale na pewno wygląd musiałby się nieco zmienić, bo ten mnie nie zachwyca. Jest jakiś kwadratowy…

źródło: wmpoweruser.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama