Michał Rogowicz | 20-12-2013 13:01 |

Lumia Black jako prezent na Święta od Nokii? W USA tak…

Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020

Firma Nokia chyba nieco faworyzuje sieć komórkową AT&T w USA, ponieważ klienci tej sieci już mogą pobierać aktualizację Lumia Black z serwerów producenta dla fotograficznego smartfona Nokia Lumia 1020. Czy w Polsce jest na to szansa? Nie liczę na to…

Klienci AT&T już mogą

Po raz kolejny klienci sieci komórkowej AT&T otrzymują coś od Nokii pierwsi, bądź sprzedawane są urządzenia finskiego producenta tylko u tego operatora.

Tym razem jednak można pobrać już aktualizację o nazwie Lumia Black (inaczej Windows Phone 8 GDR3), ale tylko posiadacze fotograficznego smartfona Nokia Lumia 1020. W tej chwili to tylko oni mogą zainstalować nowy soft.

Oczywiście wszystkie smartfony z Windows Phone 8 otrzymają aktualizację, ale w późniejszym terminie.

A w Polsce?

W tej chwili nie wiadomo kiedy w Polsce pojawi się Lumia Black. Najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2014 roku, ale konkretniejszego terminu nie znamy.

Ja mam taką cichą nadzieje, że może Nokia zrobi nam prezent na Święta i po cichu udostępni nowy soft dla Windows Phone 8? Jak to się mówi – nadzieja umiera ostatnia, albo matką głupich.

Lumia Black – co przyniesie?

Oprogramowanie Lumia Black zawiera poprawki przygotowane przez Microsoft w Windows Phone 8 GDR3, a także autorskie rozwiązania fińskiego producenta.

W Lumia Black pojawi się:
– Bluetooth 4.0 LE
– nowa personalizacja ekranu,
– wsparcie dla plików RAW dla Nokia Lumia 1020,
– nowe algorytmy w aplikacjach fotograficznych.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama