damian | 05-09-2012 18:35 |

Lumia 920 i 820 na świeżo po premierze – czy smartfony od Nokii mają szansę na sukces?

Nokia Lumia 920 i 820Końca dobiegł właśnie nowojorski event, organizowany przez firmę Nokia oraz Microsoft, w czasie którego zaprezentowane zostały dwa nowe smartfony finskiego przedsiębiorstwa, a mianowicie Lumia 920 i jej okrojona wersja, Lumia 820, działające pod nową platformą mobilną, a mianowicie WP8 (Windows Phone 8). Wielu z Was jest z pewnością zawiedzionych, liczyliśmy bowiem po cichu na prezentację jeszcze jednej słuchawki od Nokii oraz na to, że trochę bliżej przedstawiona zostanie sama funkcjonalność systemu operacyjnego oraz działania smartfonów, organizatorzy eventu uznali najwyraźniej, że nie jest to jednak konieczne.Chcąc ocecnić obie słuchawki zaraz po premierze, „na gorąco”, zwrócić należy uwagę na kilka podstawowych innowacji, z których Nokia może być na pewno duma. Po pierwsze, mowa tutaj o poduszce Fatboy, dzięki której możliwe jest bezprzewodowe ładowanie obydwu telefonów, a także wyprodukowanego specjalnie dla nich, bezprzewodowego głośnika od JBL.

Kolejny aspekt, to technologia PureView (niestety tylko w Lumi 920), dzięki której zdjęcia posiadają wyjątkową jakość, a materiały wideo nagrywane są w rozdzielczości powyżej 720p! Kolejna innowacja, to PureMotion HD+ (ponownie dostępna tylko i wyłącznie w modelu 920), dzięki której klarowność obrazu, nawet w pełnym słońcu, jego jakość oraz kąty patrzenia, są zdecydowanie lepsze niż w jakichkolwiek innych ekranach, które możemy znaleźć w urządzeniach mobilnych.

Na pochwałę zasługuje responsywność oraz czułość obu smartfonów. Zarówno Lumia 920 i Lumia 820 może być obsługiwana w grubych rękawiczkach, a czas reakcji na dotyk i interakcje z naszej strony jest natychmiastowy! Co więcej, obie słuchawki wykorzystują łączność NFC oraz są przystosowane do nowoczesnej infrastruktury sieci 4G.

Oczywiście nigdy nie może być idealnie, dlatego też przyczepić musimy się do kilku elementów. Wiemy, że Lumia 820, miała być tańszą alternatywą, jednak rezygnowanie w niej z rozwiązań takich jak PureView oraz PureMotion HD+ nie było chyba najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, ogromnym minusem dla wielu może być fakt, że Lumia 920 posiada slot tylko na mikro SIM i nie daje nam możliwości powiększenia swojej pamięci dzięci karcie SD (w zamian za to otrzymujemy jednak 32GB pamięci wewnętrznej i 7GB pamięci w chmurze).

Podsumowując, smartfony Nokia Lumia 920 i 820 to urządzenia świetnie się prezentujące (delikatnie odgięty wyświetlacz i unikalny design), wytrzymałe (szyba, której ponoć nie da się zarysować i obudowa z włókna szklanego), nowoczesne, lekkie oraz innowacyjne. Nokia podała nam jednak jak na razie zbyt mało informacji na temat tychże urządzeń, więc z ich dokładniejszą oceną musimy jeszcze trochę poczekać. Co do samego WP8, to prezentuje się on bardzo dobrze, do gustu nie przypadł nam jednak straszliwie interfejs aparatu. Jakie są wasze opinie? Ile w stanie bylibyście zapłacić za poszczególne modele Lumi (dalej nie znamy cen)? Czy myślicie, że możliwe jest ich pojawienie się na półkach sklepowych wcześniej niż w czwartym kwartale bieżącego roku? 🙂

 • 920

  Lumia 920 po prostu wymiata!!!

 • fan

  czekam na 920 bo wymiata ale 820 powinna mieć większą pamięć

 • Tygrysek

  ja jakoś nie mogę się przekonać do Lumii. nie przekonuje mnie system. mam e7 na symbianie i nie narzekam. gdyby były tańsze to może bym się skusił na jakiś test.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama