michalrogowicz | 05-01-2015 11:04 |

Naprawdę ciekawy koncept Windows 10 na smartfony

Koncept Windows 10Chociaż system operacyjny Windows 10, a dokładniej jego interfejs na smartfony jest już opracowany, to jednak w sieci można znaleźć naprawdę ciekawy koncept graficzny Windows 10. Mi się to rozwiązanie podoba, choć nie jest rewolucyjne. Jednak ma to coś… A Wy co sądzicie?

Autorem tej koncepcji interfejsu systemu Windows 10 jest Ghani Pradita. Trzeba przyznać, że ma bardzo ciekawą wizję Windows 10, choć nie ma żadnych drastycznych zmian. Są to raczej estetyczne i wizualne zmiany. Choć są też nowe rozwiązania, m.in. wybór czterech opcji na ekranie głównym – start, programy, pliki itp. Jest to naprawdę wygodne i praktyczne.

Centrum powiadomień również zostało nieco zmodyfikowane. Są także nowe wersje głównych narzędzi – sklepu, muzyki itp. Przyjemnie dla oka wygląda również ekran blokady.

Koncept Windows 10

źródło: behance.net

 • Dawid

  No fajnie,fajnie ale kiedy to nastąpi?

  Kiedy dadza akt.Wind 8,1 i Win 10?

 • Marek Majewski

  Bardzo ciekawa koncepcja, podział „pulpitu” na 4 obszary, centrum powiadomień od dołu, menu od krawędzi (to z Ubuntu zapożyczone chyba).
  Szczególnie na jeden szczegół zwróciłem uwagę: w centrum powiadomień jeden ze skrótów z napisem 3G – nie wiem do czego służy, ale czegoś takiego mi brakuje jako przełącznika sieci 2G/3G. W Symbianie można było taki przełącznik na pulpicie sobie umieścić, W WP muszę po ustawieniach ganiać. Chyba, że ktoś zna dobrą aplikację skracającą operację przełączenia 2G/3G?
  I jeszcze jeden szczegół, skoro jednym z obszarów pulpitu jest search, to przycisk „fizyczny” z lupką zastąpiłbym „słuchawką”.
  Ale generalnie mógłby MS jak najwięcej z tego projektu zapożyczyć.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama