Michał Rogowicz | 24-07-2013 09:54 |

Koncept systemu Windows Phone 8.1/9. Warto zobaczyć [wideo]

windows phone konceptW najpopularniejszym serwisie z plikami wideo, YouTube.com, znalazłem koncept interfejsu przyszłej wersji platformy Windows Phone 8.1/9. Trzeba przyznać, że niektóre pomysły są dość ciekawe i warto ten filmik obejrzeć.

Jak powszechnie wiadomo platformie Windows Phone jeszcze daleko do funkcjonalności, którą przyzwyczailiśmy się w Symbianie, czy innych systemach operacyjnych. Jednak Microsoft stopniowo to poprawia, ale nieco wolno. Dlatego co jakiś czas w sieci można znaleźć ciekawe i mniej ciekawe koncepty interfejsu kolejnej generacji Windows Phone.

Z projektu Christian Del Rosario dowiemy się kilku ciekawych funkcji. Trzeba przyznać, że właśnie na taką platformę liczymy.

Co w koncepcie interfejsu Windows Phone 8.1/9:

– przełączanie pomiędzy aplikacji,
– więcej rzędów aplikacji,
– nowe powiadomienia,
– obsługa 1080p i 4K,
– foldery na ekranie głównym,
– interaktywne kafelki,
– grupowanie aplikacji,
– więcej ustawień w profilach dźwiękowych,
– dwie aplikacje jednocześnie wyświetlane na ekranie,
– zamykanie aplikacji przeciągając ją w dół,
– przycisk Windows wyświetli wybrane aplikacje.

Zmian jest o wiele więcej, ale czasami ciężko mi je nazwać. Naprawdę koncept bardzo mi się podoba i byłby wielce funkcjonalny, ale jak na razie nie mam na co co liczyć. Modyfikacji jest za dużo, aby tak szybko zostały wprowadzone do specyfikacji Windows Phone. Jednak z czasem może się te wszystkie opcje pojawią – ja mam taką OLBRZYMIĄ nadzieje…

 • sdfsd

  szkoda, że jeszcze nie ma aktualizaci :/

 • Piotr

  Najbardziej podoba mi się możliwość zamykania aplikacji 😀 Brakuje mi tego. Dodatkowo podobają mi się foldery i grupowanie aplikacji. Średnio widzę niestety 2 appki równocześnie… na tabletach spoko ale na takiej Lumi 620 ? To ma za mały ekran :/ Tak samo pasek rozwijany z prawego boku. W zwykłym Windowsie 8/8.1 super ale tu… Ekran za mały xD

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama