Michał Rogowicz | 22-07-2014 14:07 |

Koncepcyjna Nokia Lumia 330. Wygląda intrygująco [galeria]

Nokia Lumia 330Niedawno pisałem, że Microsoft zamierza zamknąć produkcję telefonów Nokia X oraz Asha i S40. Dlatego można się teraz spodziewać jakiś prostych telefonów z Windows Phone, a ekipa Phone Designer przygotowała ciekawy koncept Nokia Lumia 330.

Nie chce mi się po prostu wierzyć, że Microsoft zrezygnuje teraz z tak dużego rynku jakie są proste i klasyczne telefony komórkowe. Zawsze jest na nie popyt, i to w krajach rozwiniętych, jak i dopiero rozwijających się. Jeśli tak, to faktycznie Microsoft nie umie zarządzać marką telefonów komórkowych, bo to będzie kolejna niezrozumiana decyzja. Do tej pory Microsoftu nie może dobrze zadebiutować na rynku producentów telefonów. Ale może właśnie teraz Microsoft zajmie się produkcją prostych telefonów z Windows Phone? Co sądzicie? Jest to realne?

Jak na razie możemy tylko popatrzeć na koncept Nokia Lumia 330 i poczekać na ruchy Microsoftu. Sam projekt prostego telefonu wygląda bardzo oryginalnie. Konstrukcja jest gruba, ale jakoś mi przypadła do gustu, może jestem dziwny… Ciekawi mnie, czy ta wielkość kafelek to po prostu ustawienie ekipy z Phone Designer, czy po prostu tym mają się charakteryzować proste telefony z Windows Phone.

Zobacz także: Koncepcyjna Nokia Lumia 830. Podoba się Wam? [galeria]

Ekipa Phone Designer przygotowała również małą specyfikację. Bateria byłaby wymienialna, ale to widać już po konstrukcji smartfona. Ponadto pamięć można by rozbudować o kartę microSD. Wymiary to 83,6mm x 40mm x 9.6mm, a ekran miałby rozdzielczość 500×240 pikseli – dziwne proporcje…

Ogólnie projekt Nokia Lumia 330 podoba się Wam? Co byście w nim zmienili?

Nokia Lumia 330. Koncepcja

Obraz 1 z 5

fot. facebook.com/PhoneDesigner

źródło: Phone Designer

 • Jack

  całkiem fajny koncept tylko dlaczego jest tylko przedni aparat a tylnego brak nawet 2 mpix?

 • marcinr

  Nie jesteś dziwny. Mnie też się podoba. Chyba ze obydwoje jesteśmy dziwni 🙂

 • Gokuroyu

  Fajny koncept. Ja widziałbym to mniej więcej tak:
  Lumia 330 – ekran 3,2″ 640×360, 2x1GHz, 512MB RAM, 3,2Mpix, 4GB
  Lumia 430 – ekran 3,5″ 640×360, 2×1,2GHz, 512MB RAM, 3,2Mpix, 4GB
  Nie mogłoby zabraknąć również slotu SD, no i w dzisiejszych czasach obowiązkowo WiFi, BT, GPS. Przy takich parametrach ekranu kafelki mogłyby być normalne, a nie takie duże jak na koncepcie. Natomiast hardware zapewniłby, że WP8.1 śmigałby bez problemu.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama