michalrogowicz | 12-12-2013 14:33 |

Kolekcja telefonów Nokia by axel666. Ponad 180 modeli w jednym miejscu

Wczoraj na redakcyjnego maila przyszła do mnie wiadomość z bardzo ciekawym zdjęciem. Jeden z fanów marki Nokia zebrał w jednym miejscu ponad 180 telefonów marki Nokia. Jest na co popatrzeć, bo jest kilka ciekawych modeli, m.in. Nokia 7700! Ten telefon nigdy nie pojawił się w masowej produkcji!

To już druga kolekcja telefonów komórkowych Nokia, która została przesłana do mnie na redakcyjny mail. W porównaniu do pierwszej, najnowsza galeria wydaje się być większa. Chyba jest to największa kolekcja telefonów Nokia jaką do tej pory spotkałem w Polsce. A zaczęło się bardzo ciekawie….

Już kiedyś chciał…

Telefonami marki Nokia zacząłem się interesować dobre kilkanaście lat temu , przez moje rece przewinęło sie kilkaset modeli większość uzywalem tydzien dwa tygodnie sprzedawalem i kupowalem nastepny model zeby potestowac i dowiedziec sie jak najwiecej o danym modelu.

Wiadomo byly to czasy szkoly czyli nie bylo mowy o kolekcjonowaniu modeli ze wzgledow finansowych.

Jednak co się nie udało zrealizować wcześniej, teraz już tak. I się nie dziwie, bo stare modele z pewnością kosztowały parędziesiąt złotych…

Pierwszy cel – Nokia 7700!

Zanim jednak axel666, bo pod takim pseudonimem znam autora kolekcji, zaczął zbierać telefony komórkowe firmy Nokia postanowił sobie cel, aby najpierw zdobyć Nokie 7700! Ten model nigdy nie pojawił się w masowej produkcji. Na świecie jest ich zaledwie kilkanaście sztuk, ponoć 20, więc zadanie nie było proste.

Zawsze marzyło mi sie chociaż zobaczyć na zywo Nokie 7700 ale wiedzialem ze jest to nie mozliwe ze wzgledow niewielkiej ilosci wyprodukowanych modeli , mowi sie tylko o 20 sztukach na calym swiecie i wtedy powiedzialem sobie ze zaczne kolekcjonowac modele Nokii jak zdobede Nokie 7700.

napisał axel, pisownia oryginalna.

I jak sobie założył, tak też się stało. We wrześniu 2013 roku odnalazł telefon Nokia 7700 w Czechach w miejscowości Ostrawa. Właśnie tam udało mu się kupić szukany model. I jak zapowiedział, tak też się stało…

Na chwile obecna prawdopodobnie jestem jedyna osoba w Polsce ktora posiada model 7700.

Ktoś może coś wie w tym temacie?

Ile w kolekcji?

Obecnie w kolekcji axel666 jest ponad 180 telefonów komórkowych, które udało się zebrać w trzy miesiące! Jest to naprawdę bardzo dobry wynik i godny pozazdroszczenia. Co ważne trzeba było wykazać się sporym zaangażowaniem, aby w takim czasie zebrać tyle telefonów. Większość tych modeli są w fabrycznych opakowaniach i zestawach.

kolekcja telefonów Nokia - axel666

kolekcja telefonów Nokia – axel666

Masz swoją kolekcję?

Jeśli ktoś z Was chciałby się pochwalić swoją własną kolekcją, nawet nie tak dużą, jak ta, to śmiało piszcie na adres redakcja(małpa)infonokia.pl.

Również Axel666 zachęca do kontaktu innych kolekcjonerów ze sobą. Oto jego mail: axel666(małpa)op.pl.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama