Michał Rogowicz | 19-02-2013 11:47 |

Kolejne porównanie smartfonów z aparatem. Lumia 920 znów nokautuje!

Porownanie aparatówPortal Gizmodo przygotował kolejne zestawienie aparatów fotograficznych w topowych smartfonach, m.in. Galaxy S III, iPhone 5, czy najnowszy BlackBerry. Oczywiście zwycięzca mógł być tylko jeden.

Redaktorzy serwisu Gizmodo przygotowali test aparatów fotograficznych umieszczonych w najnowszych, topowych smartfonach – Nokia Lumia 920, Google Nexus 4, Samsung Galaxy S III, iPhone 5 oraz BlackBerry Z10.

Testy zostały przeprowadzone w czterech sceneriach – słaba widoczność na zewnątrz bez lampy, to samo z lampą, panorama miasta w słoneczny dzień oraz portret na białym tle.

We wszystkich kategoriach testu, Nokia Lumia 920 wygrała lub delikatnie była gorsza, ale żaden model nie może się pochwalić takim wynikiem. Redaktorzy zgodnie stwierdzili, że topowy smartfon fińskiego producenta ma zdecydowanie najlepszą kamerę.

Klasyfikacja smartfonów i ich aparatów:

1. Nokia Lumia 920. Ustawienia automatyczne są tak dopasowane, że nic nie trzeba zmieniać. Nie można z nim wygrać.
2. iPhone 5. Nie wygrał w żadnej kategorii, ale jakość zdjęć stoi na stosunkowo wysokim poziomie. Jednak lampa LED to katastrofa.
3. BlackBerry Z10. Jest najlepszy w utrzymaniu szczegółów. W ten sposób nie musimy mieć zawsze do czynienia z rozmazanym zdjęciem, ale na pozostałych polach zawodzi.
4. Samsung Galaxy S III. Trzyma poziom, jak na premierę, która miała miejsce sporo czasu temu.
5. Google Nexus 4. Flagowe urządzenie charakteryzuje się bardzo słabym aparatem. Nawet w optymalnych warunkach nie spełnia oczekiwań.

portret aparat fotograifczny porównanie

Więcej zdjęć możecie znaleźć na stronie Gizmodo. Ale czy Was ten wynik dziwi? Mnie w ogóle! Aparat w Lumiii 920 jak na razie przeskoczył konkurencję i na razie żaden nie może się równać. Jednak może się to już zmienić na tegoorcznych targach elektronicznych Mobile World Congress 2013, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie.

 • Patryk

  Zgadzam się z tym że Lumia 920 robi najlepsze zdjęcia jak narazie z tych wszystkich smartfonów. Ale Iphone 5 ma na tyle dobrze że na automacie wychodzą zawsze dobre zdjęcia bliskie Lumi. Lumia żeby zrobiła najlepsze zdjęcie trzeba zmieniać w ustawieniach do otoczenia 🙂 Ale i tak Lumia 920 najlepsza.

 • yoooo

  Z tego co widzę ja to raczej iPhone 5 nokautuje …

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama