Michał Rogowicz | 11-09-2013 13:00 |

Kiedyś świat kopiował Apple, teraz Apple kopiuje Nokie. Nowy iPhone jak Lumia…

Nokia i iPhone 5CNo to się doczekaliśmy. Jeszcze niedawno Apple stało jako pierwowzór dla wszystkich producentów, a tu proszę wróciła Nokia ze swoimi smartfonami. I to teraz Apple kopiuje pomysły Nokii. Zaprezentowali tanie i kolorowe iPhone 5C. Podobieństwo do Lumii jest i nie ma co dyskutować. Od razu zauważyli, to pracownicy marketingu Nokii 🙂 Wyszło znakomicie…

Wczoraj na prezentacji nowych iPhone`ów było nieco zaskoczenia. Do tej pory to raczej Apple wyznaczało trendy w produkcji i stylizacji smartfonów. Jednak ich czas po odejściu ich wodza minął. Oczywiście chodzi o pomysły na dalsze ewolucję smartfonów.

iPhone 5C

iPhone 5C… jak Lumia

iPhone 5C będzie sprzedawany w kilku wersjach kolorystycznych, a obudowa zostanie wykonana z poliwęglanu. Takie rozwiązanie, od początku produkcji smartfonów Lumia, stosuje fiński producent. Ten pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez rynek i Apple zamierza zrobić to samo. Z pewnością użytkownicy się ucieszą, bo i tak coraz więcej widzę iPhone`ów w kolorowych obudowach. Po prostu są dokupowane przez samych posiadaczy iPhone. Teraz już od początku, fabrycznie będą mieli iPhone w kolorze.

Na pokładzie iPhone 5C znajdziemy również 4-calowy ekran, dwurdzeniowy procesor A7 x64 1,7 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, system operacyjny iOS 7, pamięć 16, 32 lub 64 GB, bateria 1440 mAh oraz aparat fotograficzny o matrycy 8 megapiksela z nagrywaniem full HD.

Nokia w doskonały sposób odpowiada Apple 🙂

Duże podobieństwo nowych iPhone 5C do smartfonów Nokia Lumia od razu zauważył dział marketingu fińskiego producenta. I postanowił długo nie milczeć i odpowiedział gigantowi z USA. Jednak nie są to żadne negatywne komentarze, a wszystko raczej obrócono w pozytywny przekaz. Na specjalnie przygotowanej grafice widnieje napis imitation is the best form of flattery, co po polsku znaczy dosłownie imitacja jest najlepszą formą pochlebstwa.

Trzeba przyznać, że Nokia świetnie z tego wybrnęła i bardzo mi się podoba ten pomysł. Nie ma żadnych negatywnych komentarzy, czy ataków, a raczej stwierdzenie faktów. Do tej pory to Apple było kopiowane, a teraz to Apple kopiuje.

A Wy co sądzicie? iPhone 5C jest faktycznie podobny do smartfonów Lumia? Czy raczej całe zamieszanie to chęc ugrania coś Nokii na nowym produktach Apple? Jak dla mnie – Nokia zagrała po mistrzowsku…

 • placek

  Może by tak „dużą podobniznę” zamienić na np. „duże podobieństwo” 🙂

 • Piter

  no to jest hit 🙂

 • knur

  Przecież kiedyś iMac’ki i iPody były kolorowe więc kto tu kogo kopiuje?

 • krokodyl

  [*] prawdziwej nokii już nie ma. skończyła się na 808

 • Piotr

  Według mnie to raczej Lumia jest rozwinięciem stylistyki iPoda nano 4. generacji, który też był dostępny w wielu kolorach, ciekawszych niż te z 5C czy większość z Lumii. Ja bym raczej powiedział, że obie firmy są równie nowatorskie w stylistyce, ale tak dobry pomysł jak iPod nano 4G/Lumia 800 jest po prostu zbyt dobry by nie skopiować go od konkurencji 🙂

  Ogólnie mi się 5C nie podoba, ale mniejsza o wygląd – kto wybrał te kolory?!

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama