Michał Rogowicz | 12-11-2013 12:03 |

KB token. Aplikacja do generowania haseł jednorazowych w Bank Zachodni WBK dla Windows Phone

KB token dla Windows Phone

KB token dla Windows Phone

W Windows Phone Store pojawiła się aplikacja Banku Zachodniego WBK o nazwie BK token, która służy do generowania haseł jednorazowych. W ten sposób możemy zalogować się do systemu, czy wykonać wybraną operację na koncie.

Co to jest KB token?

KB token (inaczej token mobilny) jest aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym Klienta, umożliwiającą generowanie haseł jednorazowych, które pozwalają na logowanie oraz autoryzację wybranych transakcji w KB24.

KB token pracuje w trybie offline, tzn. w trakcie użytkowania nie nawiązuje połączenia z żadnym systemem bankowym i nie są wysyłane żadne wiadomości SMS. Połączenie z internetem wymagane jest jedynie w trakcie pobierania, aktywacji lub zmiany PIN w KB tokenie.

KB token dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz angielskiej

Czy KB token jest bezpieczny?

Hasła jednorazowe generowane przez KB token są unikalne i przypisane do konkretnej transakcji. Dzięki zastosowaniu funkcji Dodatkowej Weryfikacji Danych można sprawdzić czy transakcja realizowana jest zgodnie z dyspozycją co znacznie ogranicza ryzyko ataków hakerskich.

Dostęp do KB tokena zabezpieczony jest 6-cyfrowym numerem PIN nadanym przez Użytkownika. PIN nie jest przechowywany w aplikacji oraz nie jest po stronie aplikacji weryfikowany – oznacza to, że nawet przejęcie telefonu i rozkodowanie aplikacji nie pozwoli na poznanie numeru PIN.

Jak zacząć korzystać z KB tokena?

Klienci korzystający z listy haseł jednorazowych lub tokena sprzętowego mogą dokonać zmiany metody autoryzacji w serwisie KB24 w dowolnym momencie, poprzez opcję ‘Aktywuj KB token’ w zakładce ‘Ustawienia’.

W przypadku, gdy kod aktywacyjny został wysłany przez pracownika Banku, należy pobrać aplikację i aktywować ją przy użyciu tego kodu.

Jest jeszcze jedna aplikacja przygotowana przez BZ WBK i umożliwia ona logowanie się do naszego konta.

KB Token

  • adi

    ukazał sie aplikacja ING BANKU ŚLĄSKIEGO a tu cisza…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama