Michał Rogowicz | 23-11-2012 07:17 |

Jedziesz i rozmawiasz bezpiecznie

Nokia logoWspółczesny człowiek coraz częściej nie może się obyć bez telefonu komórkowego. Również w samochodzie. Mimo że korzystanie z telefonu w standardowy sposób jest zabronione, bardzo często widzimy kierowców obu płci, którzy nic sobie nie robiąc z przepisów prowadzą samochód trzymając jedną ręką przy uchu telefon komórkowy.

W przypadku kontroli policyjnej może to sporo kosztować, a przecież urządzenia pomagające nam zgodnie z prawem korzystać z telefonu podczas prowadzenia samochodu są bardzo łatwo dostępne i nie są drogie. Poza tym przepisy nie są przecież zwykłym wymysłem ustawodawcy, a wynikają raczej z troski o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Lepiej więc zainwestować w takie rozwiązanie, niż spowodować wypadek lub zapłacić mandat.

Jeśli już więc podczas prowadzenia samochodu nie możemy się rozstać ze swoją ukochaną Nokią, postarajmy się o urządzenia, które pozwolą nam rozmawiać przez telefon bez konieczności używania do tego celu rąk. Trzymając słuchawkę przy uchu nie tylko pozbawiamy się możliwości sprawnego operowania kierownicą i skrzynią biegów, ale również zasłaniamy sobie ręką część widoku po tej stronie, z której przykładamy telefon. Jeśli dodamy do tego słabszą koncentrację, ponieważ rozmawiając musimy przenieść część uwagi na tą czynność, wygląda to jak byśmy sami prosili się o kłopoty.

Nowoczesne samochody, takie jak Honda, mają niekiedy na pokładzie wyposażenie audio, które umożliwia podłączenie telefonu do głośników samochodowych. Komputer pokładowy może połączyć się z telefonem za pomocą protokołu Bluetooth, możemy więc rozmawiać przez zestaw głośnomówiący bez konieczności dokupowania dodatkowego sprzętu. Jednak nawet jeśli takiego wyposażenia nie mamy, najprostsze wyposażenie, takie jak choćby słuchawka bezprzewodowa z mikrofonikiem, powinno rozwiązać nasze problemy. Naprawdę nie warto ryzykować dla tych paru groszy, jakie zapłacimy za taki sprzęt.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama