Michał Rogowicz | 04-08-2014 10:17 |

Jakie Lumie oferowane są w ofercie polskich operatorów?

Nokia Lumia 530

Nokia Lumia 530

Obecnie smartfony Nokia Lumia są w Polsce bardzo popularne, ale wcale mnie to nie dziwi, ponieważ marka Nokia nadal jest w naszym kraju dobrze postrzegana.

Chociaż Microsoft zdecydował się na przejęciu działu telefonów komórkowych Nokia, to jednak nadal sprzedaje w Polsce i na świcie nowe multimedialne smartfony. Ostatnio w Polsce zostały zaprezentowane trzy modele Nokia Lumia 630, Nokia Lumia 635 oraz Nokia Lumia 930. Większość z nich jest już dostępna w portfolio polskich operatorów. Z kolei niedługo rodzina produktów Lumia powinna powiększyć się kolejny przedstawiciel. Jednak tym razem jest to przedstawiciel smartfonów typu low-end. Jest to Nokia Lumia 530.

Wydaje się właśnie, że to właśnie Lumia 530 ma szansę na osiągniecie największej sprzedaży pośród ostatnich nowości Nokii (może już Microsoftu?), ponieważ jego cena będzie wynosić około 400 zł w otwartej sprzedaży, czyli jest to naprawdę stosunkowo niewiele. Biorąc pod uwagę jego możliwości technologiczne – nawigacja, wyraźny ekran, aparat, czy system operacyjny Windows Phone 8.1.<

Moim zdaniem Nokia Lumia 530 w ofercie polskich operatorów komórkowych będzie dostępny za symboliczną złotówkę. Sieć komórkowa Play na pewno taką sumę zaoferuje. Skąd ten wniosek? Tak mi się wydaje, ponieważ smartfon Lumia 630 można kupić już za 1 zł w wyższych abonamentach Formuła, a Lumia 530 będzie tańszym urządzeniem. Jednak jeśli ktoś chce kupić sobie lepszy model smartfona Lumia w Play, to nie ma takiego problemu, ponieważ operator oferuje sporo produktów Lumia. Oferta Play pod tym względem nie wypada najgorzej – ceny za poszczególne smartfony czasami są naprawdę bardzo okazyjne.

A Wy co sądzicie? Czy Play faktycznie wprowadzi Lumie 530 za 1 zł? I czy może cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród klientów? Czy nadal użytkownicy z Polski potrzebują tanich smartfonów? Nie jestem już tego taki pewny…

TAGI:
  • Nick

    630

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama