Michał Rogowicz | 29-05-2014 10:21 |

Interfejs w Nokia X. Prezentacja na wideo

Nokia XMam dzisiaj dla Was mały materiał wideo związany z smartfonem Nokia X z systemem operacyjnym Google Android. Tym razem możecie zobaczyć interfejs Androida, który niestety nieco się przycina…

Nokia X to pierwszy smartfon Nokii z Androidem i niestety nie jest to najlepszy produkt producenta. Mam nadzieje, że druga generacja Nokii X będzie znacznie lepsza, albo co ważniejsze – lepiej zoptymalizowana. Fajnie, że Nokia z Microsoftem wprowadzili interfejs kafelkowy, ponieważ to wygląda całkiem fajnie i do tego nie mam większych zastrzeżeń. Używam Androida w tabletach i Lumie, i ten widok kompletnie mi nie przeszkadzał. Jednak jest coś, co producenci na pewno muszą poprawić.

Co to jest? Otóż jak już wspomniałem – optymalizacja. System operacyjny nie działa zbyt szybko i sprawnie. Samo przełączanie okienek jest stosunkowo sprawne, ale gdy chcemy uruchomić, bądź zamknąć aplikację, to już niestety nie jest tak kolorowo. Zdarzało się, że telefon miał sekundową zawieszkę zanim wykonał zadane polecenie. Dodatkowo brakuje mi zdecydowanie przycisku w stylu home, który od razu by przekierowywał do pulpitu głównego. Obecnie musimy wszystko cofać, aż zamkniemy wszystkie aplikacje. Fajnie, że testowana Nokia ma wysuwany pasek funkcyjny z góry. Zawiera on dostęp do najważniejszych funkcji w smartfonie, m.in. WiFi, Bluetooth. Gdy przesuniemy palcem po prawej stronie ekranu, to pojawi się nowe okienko z ostatnimi wydarzeniami. Przydaje się to, ponieważ czasami w szybszy sposób możemy przejść do wybranej wiadomości, czy aplikacji.

Ktoś z Was użytkuje już Nokie X i ma jakieś woje spostrzeżenia? Podzielcie się w komentarzu,b o jak rozmawiam z kolegami z branży, to są podobnego zdania. Nokia X po prostu nie działa zbyt szybko. Chociaż ja za każdym razem to potwierdzam – nawigacja Here spisuje się dobrze. Oczywiście w Lumiach obsługuje się ją wygodniej, ale ja naprawdę byłem zadowolony. Za każdym razem dowiozła mnie w miejsce, gdzie chciałem.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama