Michał Rogowicz | 26-09-2013 14:41 |

InfoNokia.pl przepytuje Programistów: Senfino

Ekipa SenfinoOstatnim przepytałem firmę JOJO Mobile Polska, a dzisiaj przychodzi czas na kolejne studio programistyczne. Po raz pierwszy w wywiadzie na pytanie z czego firma jest najbardziej dumna pada informacja nie o aplikacji, a o… skompletowaniu świetnego zespołu. Zaskoczeni? Ja bardzo, ale pozytywnie…

Z jakiego osiągnięcia w historii Państwa firmy jesteście najbardziej dumni?

Z tego, że skompletowaliśmy dream team programistyczno-UXowy. Uzupełniamy się kompetencjami i jesteśmy w stanie stworzyć aplikację od A do Z – od zaprojektowania i zdesignowanie, przez zaprogramowanie do testów i wdrożeń.

Największe przeszkody jakie spotkaliście podczas projektowania aplikacji?

Najtrudniejsze było zaprojektowanie architektury informacji czyli sposobu przedstawiana treści użytkownikowi prosto i zrozumiale. Interfejs Windows Phone różni się od iOS i Androida, przez co trzeba było od nowa podejść do całej aplikacji i od początku zaprojektować każdy widok. Trudne, wymagające, ale bardzo satysfakcjonujące zadanie. 😉

Dobra aplikacja – jakie powinna mieć cechy?

Wierzymy, że dobra aplikacja to taka, która przybliża, ułatwia i przyśpiesza. PizzaPortal jest dobrą aplikacją. Przybliża użytkownika do brandu PizzaPortal (i do ulubionych restauracji), a także pozwala na szybsze i łatwiejsze zamówienie jedzenia z dostawą.

Najważniejsze przy projektowaniu aplikacji jest?

Focus. Bardzo łatwo w biurze się zdekoncentrować. Robimy wiele fajnych rzeczy, często bawimy się nowymi gadżetami, testujemy nowe rozwiązania, więc dużo się dzieje. Najważniejsze jednak to złapać focus na tym, co się robi i przemyśleć działanie jednej funkcji/ekranu tysiąc razy. Najważniejsze jest to, żeby odkryć milion dróg jak nie zrobić danego ekranu – wtedy łatwiej jest odnaleźć tę prawidłową 😉

Ile średnio zajmuję Wam zaprojektowanie jednej aplikacji? Od momentu spotkania się z klientem, a umieszczeniem w sklepie?

Ciężkie pytanie i odpowiedź na nie może być zupełnie różna zależnie od aplikacji. Czasami mówimy o tygodniach, czasami o miesiącach, a czasami o kwartałach. Średnio – prawdopodobnie zamkniemy się w kwartale.

Obecnie Wasz cały team liczy ile osób?

W obecnym składzie jest nas 9. Developerzy stanowią większość teamu. Jedna osoba od UX i jedna od grafiki. Do tego bizdev i osoba zajmująca wszystkimi sprawami administracyjnymi. Nadal poszukujemy developerów, więc jeśli jesteś bystrzakiem, który lubi łamać schematy i zawsze szuka lepszej drogi, a dodatkowo chcesz programować na platformy mobilne, zapraszamy do kontaktu.

Pytanie adekwatne do pogody… Jak wytrzymujecie w pracy jeśli za oknem jest tak ładnie i słonecznie?

Pogoda już nie daje się tak we znaki ja podczas letnich miesięcy, ale nawet wtedy zgromadziliśmy sporo argumentów by jednak być w biurze. Mamy drona, konsolę, leżaki i wielkiego baga, na którym możesz pracować leżąc, to wszystko w połączeniu z luźną atmosferą powoduje, że letnie miesiące nie są aż tak straszne. Mieliśmy pomysł aby na lipiec i sierpień zmienić Warszawę na Sopot, kto wie, może w przyszłym roku 🙂

Na koniec trochę pytanie z innej beczki…. Kto w Waszej firmie specjalizuje się w rozładowywaniu nerwowej atmosfery? 🙂

Chyba każdy w miarę swoich możliwości. To jest w 100% męskie towarzystwo, wiec zdajesz sobie sprawę jakie czasem padają tutaj żarty, a te potrafią rozbroić każdą bombę. Dużo pracujemy, ale dbamy też o to żeby czasem w piątki zobaczyć razem film i napić się czegoś mocniejszego. To buduje zgrany zespół, który w najtrudniejszych momentach zamiast się spierać wspólnie szuka rozwiązania problemu.

Rozmawiał: Michał Rogowicz.

  • Łukasz Leśniak

    Wielkie dzięki za wywiad.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama