Michał Rogowicz | 22-10-2013 13:29 |

I jest! Pierwszy tablet Nokii! Nokia Lumia 2520. Aparat PureView 6,7 Mpix, Windows RT…

Nokia Lumia 2520

Nokia Lumia 2520

I na ostatni ogień mam dla Was tablet internetowy. Urządzenie Nokia Lumia 2520 to sprzęt wyczekiwany przez rynek, ale czy było warto? Konstrukcja samego tabletu przydała mi do gustu. Ponadto na pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 800, aparat PureView 6,7 megapiksela, system operacyjny Windows RT, czy NFC. Niespodzianek jest jeszcze kilka…

Tablet internetowy Nokia Lumia 2520 to dość ciekawe urządzenie. Trzeba przyznać, że Nokia trochę spóźniła się z debiutem tego sprzętu, ale jednak przygotowała interesujący tablet. Jego specyfikacja techniczna może zainteresować nie jednego użytkownika…

Ekran

Oczywiście w tabletach internetowych wyświetlacz to jeden z najważniejszych elementów. Nokia Lumia 2520 cechuje się ekranem IPS LCD o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1080p. Aby można było z niego korzystać przy świetle słonecznym zastosowano technologię ClearBlack z jasnością na poziomie 665 nitów. W ten sposób ekran będzie czytelny nawet pod ostrym kątem. Za ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi odpowiada szkło hartowane Gorilla Glass 2.

Nokia Lumia 2520

Nokia Lumia 2520

Motor napędowy

Nokia Lumia 2520 została wyposażona w wydajny procesor Snapdragon 800, który spotkamy również w Lumii 1520. Ten układ charakteryzuje się częstotliwością praca zegara 2,2 GHz. Wszystko wspomagane jest przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei dysk twardy ma pojemność 32 GB, ale można to jeszcze rozszerzyć za pośrednictwem karty microSD.

Aparat fotograficzny

Chociaż czasami w sieci pojawiały się plotki o aparacie fotograficznym PureView o matrycy 20 megapiksela, to jednak tak kolorow nie ma. Oczywiście jest technologia PureView, ale z matrycą 6,7 Mpix. Obiektyw dostarczyła firma ZEISS, a ogniskowa wynosi f1.9. Użytkownik będzie mógł skorzystać także z autofokusa. Z przodu natomiast znajdziemy kamerę 2 Mpix.

Łączność

Multimedialny tablet internetowy Nokia Lumia 2520 został wyposażony w kilka modułów oraz portów. Wokół obudowy znajdzie się wejście na kart mciroSD, jack 3,5 mm, czy microUSB 3.0.

Jednak nie zabraknie także innych nowszych technologii: NFC, A-GPS+GLONASS, WLAN 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0 LE.

Co jeszcze?

Nokia Lumia 2520 będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows RT. Nie jest to dobra wiadomość, bo nie uruchomimy na nim aplikacji z Windows 8. Na pewno jednak będzie zainstalowany pakiet biurowy Office.

Tablet będzie wyróżniał się także stosunkowo długim czasem pracy na baterii. Wszystko dzięki wbudowanemu ogniwu o pojemności 8000 mAh.

Klawiatura – Nokia Power Keyboard

Do tabletu Nokia Lumia 2520 będzie można wykupić także klawiaturę, która jest wyposażona w dodatkowy akumulator. Cena za ten sprzęt będzie wynosić 149 dolarów.

Nokia Lumia 2520 – kiedy?

Tablet Nokia Lumia 2520 będzie dostępny w kolorach czerwonym i białym z wykończeniem błyszczącym, a także w kolorach błękitnym i czarnym z wykończeniem matowym. Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku, a cena bez uwzględniania podatków i dopłat ma wynosić 499 USD. Sprzedaż tabletu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Finlandii, a wkrótce potem będzie można go kupić również w innych krajach.

 • Piter

  No coś w nim jest, ale ten system jedynie delikatnie boli

 • az

  499 dołków!!! założe się że elop oczami wyobraźni już widzi tłumy przed salonami…. niestety. marzenie ściętej głowy! za tyle mamony to mamy ipada air i to raczej tam spodziewać się należy popytu. nokia po prostu zaspała a wręcz totalnie zawaliła sprawę tableta. teraz z tą kulawą windozą to trafili jak kulą w płot.

 • prapak

  a co z napisaniem że tablecik jest wyposażony w LTE.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama