Michał Rogowicz | 08-04-2013 10:55 |

HTC One vs Nokia Lumia 920. Porównanie optycznej stabilizacji obrazu [wideo]

HTC One i Nokia Lumia 920. Optyczna stabilizacja obrazuMam dla Was kolejne porównanie optycznej stabilizacji obrazu w smartfonie Nokia Lumia 920 z konkurencyjnym urządzeniem. Tym razem padło na HTC One.

Do tej pory publikowałem kilka filmików porównujących Lumie 920 z innymi modelami. Jednym z takich porównań jest Nokia Lumia 920 i Samsung Galaxy S IV. Jaki był wynik tego testu? Zobaczcie sami…

HTC One, podobnie jak Lumia 920, charakteryzuje się technologią optycznej stabilizacji obrazu. Nokia Lumia 920 korzysta z PureView, a HTC One z UltraPixel. Dlatego porównanie tych dwóch technologii jest bardzo ciekawe, bo zobaczymy, która firma lepiej się popisała. Jak myślicie, kto wygra? 😀

Najpierw obejrzycie filmik, a potem ocenimy 🙂

Według mnie Nokia Lumia 920 radzi sobie lepiej z optyczną stabilizacją obrazu. W dzień, w idealnych warunkach, to właśnie produkt radzi sobie zdecydowanie lepiej. Obraz mniej drga i to widać. W tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości, jednak w nocy…

Tutaj też Nokia Lumia 920 radzi sobie bez większych problemów, ale czasami jakby to HTC One rejestrował lepsze nocne kolory. Wydaje mi się, że czasami HTC One lepiej „wyłapywał” oryginalne barwy otoczenia. Co sądzicie? Też to widzicie?

Jednak bez dwóch zdań, według mnie to Nokia Lumia 920 ma lepszą optyczną stabilizację obrazu od HTC One, zgadzacie się ze mną?

 • Eryczek

  no jakoś mnie to nie dziwi, że HTC One gorsze….

 • kamerzysta

  Niestety nokia i ogryzek przegrywają z HTC – ewidentnie widać ze HTC wyświetla obraz szybciej/płynniej, a co za tym idzie przekracza 24kl./s, natomiast nokia i ogryzek osiągają płynność obrazu na poziomie 18-21kl.s – sa „zamulone” jednym słowem.

  • Potok666

   Nie rozumiem skąd stwierdzenie że Nokia Lumia 920 nagrywa w mniej niż 30fps skoro nie da się tego zmienić i zawsze będzie nagrywała w 30fps?

   To właśnie u HTC widać że obraz tnie w nocnym video np w momencie 1.17s
   wystarczy spojrzeć na płot w tym momencie zobacz jak u HTC ten płot jest nie wyraźny podczas ruchu.

   Ogólnie to ta stabilizacja w HTC działa gorzej niż w L920

   No i trzeba przyznać że HTC nagrywa jaśniejsze filmy w nocy
   🙂

 • kamerzysta

  Należy dodać jeszcze że HTC One ma matryce 4Mpix !!!

  • Potok666

   I jaki to ma związek? Dla ścisłości HTC One ma matryce ~4.1mln pikseli

   A dokładniej 4.085.760 pikseli

 • artmuzak

  HTC One ma matryce 4 Mpx, ale z wykorzystaniem Ultrapixeli, więc to zupełnie inna bajka. Przy sekwencji filmów nocnych HTC nie ma sobie równych, gdyż zastosowana w kamerze technologia pozwala robić zdjęcia i kręcić filmy przy ekstremalnie małym oświetleniu. Przy filmowaniu dziennym być może Lumia 920 ma odrobinę lepszą stabilizację i na pewno ma intensywniejsze odwzorowanie kolorów, ale to rzecz gustu.

  Problem z Lumią 920 tkwi jednak zupełnie gdzie indziej i nazywa się Windows Phone. Zachodzę w głowę dlaczego Nokia porzuciła Symbiana i nie wyprodukowała od podstaw wersji 4, z obsługą wielordzeniowości i rozdzielczości HD. Jedynym wytłumaczeniem pozostaje możliwość bankructwa i przyjmowanie od Microsoftu miliarda dolarów rocznie za używanie ich systemu, który według mnie znajduje się ciągle w fazie beta i posiada żenujące braki jako system mobilny uzupełniane łatkami i aplikacjami dodatkowymi w sytuacjach kiedy podobne rozwiązania to podstawa np. Androida. Może WP8 kiedyś będzie dobrym systemem operacyjnym, ale za 2-3 lata kiedy skoczy się wersja beta, chociaż i na to nie ma 100% pewności. Biorąc jednak pod uwagę możliwości finansowe Microsoftu pewnie w końcu osiągną zadowalający efekt. Gdzie w tym czasie będzie już Android tego nie wiedzą pewnie nawet jego twórcy.

  Wkurza mnie to i frustruje, bo NOKIA robi świetne smartfony pod względem jakości wykonania, możliwości kamery, jakości audio, czy dodatków do zestawu, i nawet w przypadku Symbiana nie zostawia swoich użytkowników na lodzie wydając liczne aktualizacje systemowe. Do końca roku muszę przedłużyć umowę z operatorem. Moja NOKIA N8 jest wykorzystywana chyba do wszelkich możliwych rzeczy i w większości daje radę mimo zabytkowej na dzisiejsze czasy specyfikacji technicznej. Wszystko dzięki doskonale zoptymalizowanemu Symbianowi, który bardzo lubię i dlatego nawet kiedy moc zagości w moich rękach swojej N8 nie sprzedam. Mam dwa numery więc zostanie ze mną dalej. Niestety WP8 nie wydaje się na dzień dzisiejszy systemem w który chciałbym wejść. To dla mnie nazbyt duże ograniczenie. Nie wiem, czy najbliższe miesiące pozwolą mi zmienić zdanie.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama