Michał Rogowicz | 19-05-2014 11:44 |

Here Drive i Here Maps na Nokia X dają rade. Recenzja

Here Drive na Nokia XOd kilku dni mam okazję testować smartfona Nokia X z systemem operacyjnym Google Android. Przez weekend miałem okazję trochę pojeździć i sprawdziłem nawigację Here w Nokii X. I jakie wrażenia? Otóż bardzo dobrze. Aplikacja działa prawidłowo i nie wiesza się.

Nokia X to pierwszy smartfon fińskiego producenta z systemem operacyjnym Google Android. Jest to autorska interpretacja kodu Androida i platforma wygląda bardziej na Windows Phone, niż Google Android. Niestety odbiło się na to na działaniu. Nokia X nie jest demonem prędkości i to jest największa wada tego sprzętu. Niestety interfejs, jak i programy długo się uruchamiają. Widać znaczne spowolnienia w przełączaniu się ekranu. Jednak ten problem nie dotyczy aplikacji Here Drive.

Here Drive na Nokia X

Here Drive na Nokia X

Pierwsze uruchomienie to oczywiście akceptacja wszelkich regulaminów, ale następnie można pobrać dowolną mapę kraju. Nie ma ograniczeń licencyjnych, jak w przypadku smartfonów Lumia. Na Nokia X pobrałem tylko Polski. Całość waży ponad 200 MB i zawiera dokładne oznaczenie dróg. Nie zdziwię się, jeśli to jest taka sama baza, jak w Lumia. Po zainstalowaniu przyszedł czas na testy…

I pierwsze uruchomienie Here Drive i pierwsze łączenie się z nadajnikiem GPS. I był to chyba najdłuższy czas jaki spotkałem się w przypadku telefonu Nokia. Za każdym razem trwało to bardzo krótko, ale w przypadku Nokia X musiałem poczekać parę minut. Jednak nie tylko, co w ostatnio Overmax Vertis Aim. Każde kolejne łączenie się z nadajnikiem GPS trwało już krótko.

Here Drive na Nokia X

Wyszukiwanie adresów, jak i prezentowanie drogi jest niemal identyczne jak w smartfonach Lumia. Niewiele się w tej sprawie zmieniło i w sumie dobrze, bo po co zmieniać coś co wygląda prawidłowo. Wyznaczanie trasy jest szybkie i gdy zjedziemy z już zaprogramowane drogi, to nawigacja szybko wyznacza nową. W ustawieniach oczywiście wybieramy, czy jesteśmy zainteresowani drogami płatnymi, promami itp.

Here Drive to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów multimedialnego smartfona Nokia X. Idę szukać dalej…

Aktualizacja – 24/06/2014

Zapraszam do przeczytania całej recenzji smartfona Nokia X.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama