Michał Rogowicz | 14-09-2012 11:42 |

HBO GO dla Windows Phone. Sprawdziłem jak działa. Jest dobrze! [wideo]

HBO GO dla Windows Phone. Nokia Lumia 800HBO GO to baza plików multimedialnych, które możemy oglądać za pośrednictwem smartfona Nokia Lumia z Windows Phone. Ja sprawdziłem jak ta usługa sprawdza się w praktyce. I muszę przyznać – jestem bardzo zadowolony!

Aplikacja oraz usługa HBO GO to setki godzin filmów i seriali z oferty HBO. Niestety materiały wideo nie są dostępne za darmo, więc aby je obejrzeć, trzeba się zarejestrować i wykupić abonament. Jest też możliwość uzyskania vouchera, bądź dostęp przy zakupie innych usług HBO.

Pobranie i zainstalowanie aplikacji HBO GO jest błyskawicznie. Trwa to dosłownie kilka sekund i już z mojej Lumii 800 zrobiłem prawdziwe kino domowe.

Interfejs oprogramowania jest przyjemny dla oka, utrzymany w stylu Metro UI. Przeglądanie zasobów HBO GO jest bezproblemowe. Dostępnych jest kilka kategorii przeglądania – filmy, seriale, polecane, czy ekstra. W każdym tym zestawieniu mamy możliwość obejrzenia czegoś zupełnie innego. Oczywiście jest możliwość wyświetlenia wszystkich materiałów na jednej liście – w kolejności alfabetycznej.

HBO GO dla Windows Phone

Sam opis filmu, czy jakiekolwiek materiału wideo jest czytelny. Do każdego pliku jest zdjęcie, opis, możliwość udostępnia w social media, zapisanie w ulubionych, czy komentarze. Odtwarzanie jest dostępne tylko dla osób z wykupionym abonamentem.

Najważniejsze – oglądanie

Jeśli chodzi o uruchomienie filmików na smartfonie to możemy wybrać dwie możliwości połączenia – samo WiFi lub Wifi i 3G jednocześnie. Dla osób, które nie maja wykupionego pakietu internetowego radzę od razu zaznaczyć opcję tylko WiFi. Wtedy nie zdziwimy się przeglądając rachunek od operatora lub sprawdzając stan konta.

HBO GO dla Windows Phone. Nokia Lumia 800

Jakość odtwarzanych plików wideo jest naprawdę bardzo dobra. Nie jest to HD, ale dosyć wysoka rozdzielczość, bo bez żadnych skrupułów obejrzałem wieczorem film na ekranie telefonu. Przyznam, że to jest dość nowe dla mnie doświadczenie… Jeszcze nigdy się na to nie zdecydowałem, ale konieczne było podłączenie głośników (Nokia Play 360), aby dźwięk był dobry, bo z samej Lumii trochę kiepsko.

Natomiast sama płynność odtwarzania też nie budziła moich zastrzeżeń. Każdy plik buforował się szybko, nie zacinał się, a przewijanie nie stanowiło problemu. Jednak trzeba zauważyć, że korzystałem z łącza 50 MB/S. Myślę jednak, że łącze od 6 MB/s powinno sobie już poradzić.

Jeśli chodzi o łączność 3G to niestety jest nieco gorzej. Ale nie do tego stopnia, że się z HBO GO nie da korzystać. Po prostu buforowanie filmiku trwa nieco dłużej. Ale po odpaleniu pliku wideo nie ma żadnych zacięć, czy gubienia obrazu. Ponadto w ustawieniach możemy włączyć opcję, która za każdym gdy będziemy chcieli obejrzeć film za pomocą 3G, to nas o tym poinformuje. Niby nic wielkiego, a bardzo przydatne.

HBO GO dla Windows Phone. Nokia Lumia 800

Wybierz sobie ścieżkę dźwiękową
Ciekawym dodatkiem jest możliwość zmienia wersji językowej podczas odtwarzania filmu. Po prostu gdy startujemy z polskim lektorem i zaznaczymy nagle oryginalną ścieżkę, to po paru sekundach będzie ona już aktywna. Wszystko zależy od tego ile wcześniej filmu zdążyło się zbuforować. Wystarczy jednak tylko przesunąć akcję filmu nawet o parę sekund, a już włączy się wybrany lektor.

Oczywiście w dzisiejszych czasach nie może zabraknąć integracji z serwisami społecznościowymi. HBO GO oferuje publikowanie statusów na Facebooku oraz Twitterze. Ostatnią ciekawą funkcjonalnością jest lista ulubionych materiałów wideo. Jednym kliknięciem, przy filmie, można tytuł dodać lub usunąć.

HBO GO dla Windows Phone. Nokia Lumia 800

Ustawienia
Na koniec przedstawię Wam trochę funkcjonalność zakładki ustawienia, bo ma ona kilka ciekawych pozycji. Pierwsza to logowanie się do serwisu i rejestrowanie, czy wybór języka. Jednak dużo przydatniejszą funkcją jest testowanie łącza. Możesz w to wejść i w kilka sekund dostaniesz odpowiedź, czy punktu dostępu i serwer HBO odpowiada, a także zbadana zostanie przepustowość łącza. Ta opcja włącza się za każdym razem, gdy odblokowujemy telefon, a aplikacja nie została wcześniej zamknięta, bądź uśpiona.

HBO GO dla Windows Phone. Nokia Lumia 800

Dla rodziców bardzo ważną wiadomością będzie dostępność narzędzia kontrola rodzicielska. Możemy ustawić trzy granice wiekowej – 12, 16 i 18. Niestety nie jest to w żaden sposób zabezpieczane, więc w każdej chwili nawet dziecko może to zmienić.

Podsumowując, po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony z oprogramowania HBO GO. Dzięki jednej aplikacji mamy dostęp do masowej ilość filmów oraz seriali. Funkcjonalność programu nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jeśli kogoś stać na wykupienie abonamentu, to niech się nie zastanawia. Na pewno nie będzie żałował.

A czy ktoś z Was korzystał z tej usługi? Zdecydował się na wykupienie abonamentu?

HBO GO na Windows Phone

Obraz 1 z 12

HBO GO na Windows Phone. Aplikacja uruchomiona na Nokia Lumia 800.

  • Gosc

    zastanawiam się właśnie….. ale chyba sie zdecyduje

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama