Michał Rogowicz | 31-01-2013 11:44 |

Google i Microsoft dogadało się! Exchange Active Sync wspierany jeszcze pół roku

microsoft i googleDzisiaj miał być ostatni dzień, kiedy Google wspierało usługę Exchange Active Sync w swoich usługach. Dlatego od jutra posiadacze smartfonów z Windows Phone nie mogli by skorzystać nawet z Gmaila. Jednak obie firmy dogadały się…

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Google zamierza z końcem stycznia 2013 roku wspierać usługę Microsoft Exchange Active Sync. To właśnie dzięki temu narzędziu skrzynka mailowa, kontakty i kalendarz Google’a mogły działać płynnie i bezusterkowo na Windows Phone.

Jednak Microsoft oraz Google poszły do rozum dla głowy i dla dobra użytkowników dogadano się. Z wspólnego porozumienia można wyczytać dwie najważniejsze sprawy.

Usługa Microsoft Exchange Active Sync będzie wspierana przez Google dla nowych i starych telefonów do końca lipca 2013 roku. Z kolei Microsoft będzie musiał w tym czasie dostosować system operacyjny Windows Phone do specyfikacji usług CalDAV oraz CardDAV. Oczywiście nie zabraknie wsparcia dla IMAP.

Mnie to bardzo cieszy i na pewno dużą liczbę z Was, ale w sumie ja z usług Google nie korzystam zbyt często w swojej Lumii. No chyba, że Google 🙂 Ale poważnie, to fajnie, że tak wielkie firmy nie obstawiały przy swoim i ostatecznie osiągnięto porozumienie…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama