Michał Rogowicz | 26-02-2014 12:56 |

Nokia zapewnia, że 75 proc. aplikacji z Androida będzie kompatybilnych z Nokia X

Nokia X i aplikacje Google AndroidOd samego początku premiery było wiadomo, że multimedialne smartfony Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL będą korzystały z autorskiego Google Android. Nie pobierzemy żadnych aplikacji z Google Play, ale jak zapewnia Nokia stworzy własną platformę. Ponadto aż 75 proc. wszystkich aplikacji na Androida będzie kompatybilne z Nokia X.

Multiemdialne smartfony Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL będą działały pod kontrolą spersonalizowanego systemu operacyjnego Google Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Nie będzie jednak żadnego dostępu do usług Google. Dlatego nie pobierzemy nic z Google Play, nie skonfigurujemy Gmaila. Jednak Nokia zamierza wraz z Microsoftem przygotować własny AppStore. I z stamtąd będzie można pobrać aplikacje dla Nokia X. Ponadto istnieje możliwość instalowania programów za pomocą wgrania pliku .APK do pamięci telefonu.

Jednak dzisiaj w sieci pojawiła się bardzo ciekawa wiadomość. Przedstawiciele firmy Nokia poinformowali, że 75 proc. wszystkich aplikacji z Androida będzie można uruchomić na Nokia X. Ten procent aplikacji będzie kompatybilnych od razu, a 25 proc. dopiero po skorzystaniu z SDK. Jednak cała operacja ma trwać zaledwie 8 godzin. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, ale ja tak to widzę…

Na pewno jest to dla nas, użytkowników bardzo dobra wiadomość!

źródło: gsmarena.com

  • Zakrza

    Tragedia.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama